Niels Kowollik

Změny na importu Mercedesu se komplikují

Mercedes-Benz chystá na rok 2016 změny importérských struktur pro země střední Evropy. Proces se ale neočekávaně zkomplikoval.

Importy ve střední Evropě by se měly podle dřívějších informací našeho portálu sdružit do jedné organizace řízené z jedné centrály. Ta by měla fungovat v Praze jako jakýsi předsunutý Stuttgart pro střed starého kontinentu. Z hlavního města ČR by pak byly od Nového roku 2016 řízeny importy značky v okolních zemích, tak jako to praktikují i jiné automobilky.

Jasněji bylo ve věci na konci listopadu 2015. Centrálu měl z Prahy řídit Polák Niels Kowollik, současný direktor M-B Polsko. Do jeho divize měly spadat kromě Varšavy také Česko a Maďarsko. Jenže podle dostupných infomací Kowollik do Prahy nepřijede. “Import oznámil dealerům, že tento manažer zřejmě nakonec skončí v Portugalsku,” řekl nám informovaný zdroj.

Prahu nadále povede Ballhaus

O šéfovi Mercedes-Benz ČR nebylo delší dobu rozhodnuto. O pozici CEO a ředitele divize osobních vozů dlouho usiloval dosavadní finanční ředitel Ronald Ballhaus. A nedávno se mu podařilo obdržet jmenování. Čeští dealeři to vítají, Ballhaus je zde dobře zavedený a s prodejní síti dobře spolupracuje,“ řekl nám dobře informovaný dealer značky.Vydáno: 23.prosinec 2015, v Dovozci, Personálie.
Zdroj: Automakers