Za pojistný podvod s Bugatti Veyron rok vězení

Majitel Veyronu v USA chtěl dostat od pojišťovny 2,2 milionu dolarů, místo toho jde do vězení a musí ještě platit 600 tisíc dolarů.

V roce 2009 se Andy House, rozhodl spáchat pojistný podvod a tím se obohatit o 2,2 milionu dolarů. Rozhodl se zničit své Bugatti Veyron. Jeho plán nebyl moc nápaditý. Rozhodl se s 1001koňovým supersportem sjet do texaského jezera.

Bohužel však nedomyslel, že pokud se na silnici kdekoliv objeví Bugatti Veyron, tak je velká pravděpodobnost, že si auto bude někdo natáčet. A přesně tak tomu bylo i v moment, kdy House sjel se svým Veyronem do jezera.

Když pak pojišťovně tvrdil, že se při jízdě natahoval pro telefon či dokonce, že mu do cesty vletěl pelikán, tak nebylo to příliš věrohodné. Když pak náhodný autor nahrál na sociální sítě video, které v onen okamžik „nehody“ pořídil, bylo vše jasné. Video okamžitě obletělo celý svět a bylo jasné, že majitel sjel s Veyronem do vody dobrovolně.

Nyní má pojistný podvod dohru. House samozřejmě nedostal od pojišťovny 2,2 milionu dolarů, ale ještě jí naopak musí 600 tisíc dolarů zaplatit. Soud mu také vyměřil roční trest ve vězení. Mimochodem, aby měl House opravdu jistotu, že Veyron uzná pojišťovnaza zničený, tak dokonce nechal motor v jezeře nastartovaný.Vydáno: 4.leden 2016, v Informace z trhu, Pojištění.
Zdroj: opojisteni.cz