Největší změny letos zaznamenal sekretariát AutoSAP. Antonín Šípek (s mikrofonem)) byl 26 let ikonou konferencí a dalších akcí sdružení

Z AutoSAP odejde ředitel Antonín Šípek

Sdružení automobilového průmyslu přijde o dlouholetého ředitele sekretariátu Antonína Šípka. Z pozice odejde po vzájemné dohodě k 31. lednu. Jméno jeho nástupce zatím není známé.

“Odcházím po 43 letech práce v automobilovém průmyslu, z toho po více než 26 letech ve sdružení,” sdělil Šípek týdeníku Ekonom.

Sdružení se na prosincové valné hromadě nepodařilo zvolit prezidenta. Stalo se tak poprvé v historii této instituce. Mandát současného prezidenta Martina Jahna, který byl nominován mladoboleslavskou Škodou, vyprší 31. prosince 2015. “Martin Jahn opět kandidoval a v prvním kole mu ke zvolení chyběl jeden hlas,” řekl týdeníku Ekonom Šípek. “Než došlo ke druhému kolu tajné volby, už jsme nebyli usnášeníschopní,” dodal s tím, že účast na zasedáních je obecně velkým problémem, protože všichni ředitelé musí řešit výrobu a zisk, takže jim na nic jiného nezbývá čas.

Další zasedání takzvané Rady ředitelů, která v organizaci hraje roli valné hromady a volí prezidenta, se uskuteční až v březnu 2016. Mezitím “Odcházím po 43 letech práce v automobilovém průmyslu, z toho po více než 26 letech ve sdružení,” sdělil Antonín Šípek.

Ředitel AutoSAP Antonín Šípek (vlevo)byl v AutoSAP 26 let.  Příští rok také chce skončit tajemník SDA Pavel Tunkl (vpravo).

Antonín Šípek (vlevo) byl v AutoSAP 26 let. Příští rok také chce skončit tajemník SDA Pavel Tunkl (vpravo).Vydáno: 22.prosinec 2015, v Personálie, Výrobci.
Zdroj: Ekonom, archiv