Jan Procházka se vrátil do Škody na pozici mezinárodního manažera

VW loni v ČR prodal 5031 užitkových vozů

Volkswagen Užitkové vozy zakončil loňský rok s rekordní obchodní bilancí za celou historii působení na českém trhu. Počet registrovaných nových vozů značky se zvýšil o 25 % na celkových 5031.

Nejprodávanějším modelem se stala řada Transporter, následovaná modely Caddy, Crafter a Amarok.

„Značka Volkswagen Užitkové vozy dosáhla v roce 2015 v České republice historicky nejvyššího prodeje,“ říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Se stabilní a profesionální dealerskou sítí vstupujeme do roku 2016 s optimismem a věříme, že se nám letos podaří zopakovat vynikající loňské výsledky.“

Celkově bylo v roce 2015 v České republice registrováno 5031 nových vozů do 6 t značky Volkswagen Užitkové vozy. V meziročním srovnání vzrostl prodej o 25 %. Na úspěchu značky Volkswagen Užitkové vozy se v roce 2015 podílely především dva hlavní pilíře, jimiž jsou dlouhodobě modelové řady T a Caddy, které loni prošly generační obměnou. Silnou pozici na českém trhu si udržují rovněž modely Crafter a Amarok.

Podle statistik SDA bylo na českém trhu v roce 2015 registrováno 2507 nových vozů Transporter, Multivan, Caravelle a California a 1565 vozů Caddy a Caddy Maxi. Robustní pickup Amarok přispěl k výsledku značky Volkswagen Užitkové vozy v roce 2015 celkem 291 registrovanými vozy, zatímco Crafter si připsal na své konto 668 registrací.

Značce pomohl fleet pro českou policii

Značce pomohl fleet pro českou policiiVydáno: 11.leden 2016, v Dovozci, LUV, Registrace, Výsledky.
Zdroj: VW