Vojtěch slaví s Federal Cars 25 let

První prodejce vozů Peugeot v České republice – FEDERAL CARS – oslavil své první čtvrtstoletí. Firmu založil v říjnu roku 1990 bývalý automobilový závodní jezdec Zdeněk Vojtěch.

Zpočátku se společnost zabývala prodejem ojetých automobilů, později přibrala import vozů značky Peugeot. V roce 1992 se veškeré aktivity firmy přesunuly do nově zbudovaného sídla v Liberci, kde byl také otevřen moderní autosalon se servisním zázemím. Ve stejném roce získala společnost statut výhradního importéra vozů Peugeot do České republiky. V roce 1994 se firma rozrostla o pobočku FEDERAL CARS v Praze 4.

Jako výhradní dovozce působila společnost FEDERAL CARS do října roku 1996, kdy bylo založeno oficiální zastoupení značky Peugeot v ČR – společnost PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA. Ta zastřešila FEDERAL CARS jakožto jednoho ze svých koncesionářů. Prostory pobočky FEDERAL CARS v Praze 4 se pak na několik let staly sídlem zastoupení PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o.

Dnes je FEDERAL CARS jedním z nevýznamnějších koncesionářů značky. Jeho roční prodej dosahuje téměř 700 nových vozů Peugeot. Obě moderní provozovny – pražská i liberecká – zajišťují kompletní portfolio služeb: prodej nových vozů Peugeot, náhradních dílů a příslušenství, komplexní servis včetně vlastní lakovny a klempírny, i nabídku služeb firemním zákazníkům (Peugeot Professional).

Peugeot_Federal_showroom

 Vydáno: 26.říjen 2015, v Historie, Prodejci, Výročí.
Zdroj: Peugeot, Radka Matthey