Luboš Vlček hovořil o letošních plánech na digitalizaci a elektrifikaci prodejní sítě Škody

Vlček: prodeje Škody rostou už 23 měsíců

Škodovka během září registrovala v Česku 6.204 nových osobních aut, což je o 1.225 vozů více, než v září loňského roku. Meziroční měsíční nárůsty vykazuje již 23 měsíců bez přerušení, uvedl šéf importu Luboš Vlček.

“Kromě toho ŠKODA v září výrazně posílila i svůj tržní podíl, a to nárůstem o téměř tři procentní body na hodnotu 34,4 %. Ruku v ruce s měsíčními registracemi jdou samozřejmě i kvartální výsledky – na první pololetí plné rekordů navázala ŠKODA skvělými výsledky i během třetího kvartálu,” uvedl import.

V červenci například prodejem 7.142 automobilů opět překonala svůj historický rekord v počtu měsíčně registrovaných vozů, který byl mimochodem od začátku letošního roku překonán opakovaně. Během třetího kvartálu se rovněž mimořádně dařilo modelu Fabia, který se v uplynulých třech měsících stal pokaždé nejprodávanějším modelem českého trhu, a jeho prodeje od začátku roku vykazují nárůst o více jak 110 %. Kumulovaně prodala ŠKODA za tři čtvrtě roku na domácím trhu celkem 54.924, což je o 12.167 vozů více než v loňském roce.

„Nejen zářijové výsledky, ale i třetí kvartál a celý letošní rok jasně ukazují, že ŠKODA je na českém trhu stále oblíbenější, a co je ještě důležitější – popularitě se ze strany zákazníků těší celá modelová paleta,“ hodnotí výsledky Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika a dodává:

„I my se zájmem sledujeme vzájemné přetahování mezi Octavií a Fabií o pozici nejprodávanějšího modelu českého trhu a jsme rádi, že si zákazníci v tak hojné míře vybírají svá nová auta právě v prodejní síti značky ŠKODA. Svědčí o tom i počet přijatých příchozích objednávek v měsíci září, který překročil číslovku 7.700 vozů, “ uzavírá Vlček.

Luboš Vlček a Vítězslav Pelc (vpravo)

Luboš Vlček a Vítězslav Pelc (vpravo)Vydáno: 7.říjen 2015, v Dovozci, Registrace, Statistika, Výsledky.
Zdroj: Škoda Auto, Vítězslav Pelc