Bernhard Maier

Škodu Auto řídí od listopadu Maier

Bernhard Maier (55) je s platností od 1. listopadu 2015 novým předsedou představenstva Škody Auto. Dosavadní člen představenstva Porsche AG za oblast prodeje a marketingu vystřídal Winfrieda Vahlanda, který měl hasit emisní skandál v USA, ale nakonec raději z koncernu odešel.

„Jsem hrdý na to, že můžu pracovat pro tuto velkou a uznávanou společnost s dlouholetou tradicí. Těším se na to, že se stanu členem skvělého týmu,“ říká Bernard Maier.

„Tato společnost mimořádným způsobem reprezentuje význam České republiky a Čech jako jedné z kolébek evropské automobilové výroby. Řemeslná zručnost a vitální strojařský fortel lidí této země mají ve světě skvělý zvuk. Zejména v minulých letech dosáhla ŠKODA působivého růstu díky pozoruhodné řadě nových modelů. Automobilka má vynikající výchozí základnu pro další úspěšný rozvoj. Posouvat spolu s vysoce angažovaným týmem tuto skvělou značku kupředu považuji za velkolepou úlohu. Chceme pokračovat v úspěšném kurzu a pomocí nových modelů dále posilovat tržní pozici a sílu značky,“ říká nový předseda představenstva ŠKODA AUTO.Vydáno: 2.listopad 2015, v Personálie, Výrobci.
Zdroj: Škoda Auto