Vedení VW jedná v Kataru s klíčovými investory

Německá automobilka Volkswagen  zveřejnila zprávu, podle které se nejvyšší vedení společně s hlavními akcionáři účastní jednání s Qatar Investment Authority.

Mluvčí společnosti Volkswagen říká, že se jedná o běžné setkání nového vedení společnosti, které zastupují CEO společnosti Matthias Müller a předseda dozorčí rady Hans Dieter Pötsch, s jedním z nejvýznamnějších partnerů a akcionářů společnosti. Na jednání jsou údajně přítomni také majoritní vlastníci koncernu Volkswagen – Wolfgang Porsche a Hans Michel Piëch.

V mediích v současné době kolují zvěsti, že se katarská strana snaží prosadit změny v managementu společnosti. Současně prý usilují o oslabení vlivu odborů na chod společnosti. Třetím bodem jednání je údajně strategie boje proti poklesu poptávky po vypuknutí aféry „dieselgate“.

Katarská strana má aktuálně v dozorčí radě společnosti Volkswagen dvě křesla a reprezentují ji Akbar Al Baker (CEO společnosti Qatar Airways) a Hussain Ali Al-Abdulla (místopředseda dozorčí rady Qatar Holding LLC).

Akcie automobilky Volkswagen (VOW3) se vezli na vlně optimismu, který v pondělí panoval na frankfurtské burze, a připsali si 1,5 % na 128,9 EUR.Vydáno: 8.prosinec 2015, v Kauzy, Výrobci.
Zdroj: akcie.cz