V Tatře podepsali kolektivní smlouvu

V kopřivnické automobilce TATRA TRUCKS podepsali kolektivní smlouvu pro roky 2016 a 2017. Tato smlouva zaručuje nárůst mzdy zejména v tarifní složce v průměru o 1000 korun měsíčně.

Nejedná se tedy o bonusy vázané na výkon, ale o fixní trvalé zvýšení mezd pro zaměstnance automobilky. „Způsob i rychlost nalezení vzájemné shody s odborovou organizací je opravdovým pozitivním signálem úspěšné cesty TATRA TRUCKS,“ uvádí vedení automobilky.

Smlouva zaručuje nárůst výdělku zejména v tarifní složce mzdy od ledna 2016 v průměru o 1000 korun měsíčně. „Obě strany kolektivního jednání jsou si vědomy potřeby zajištění důstojného stáří pro naše zaměstnance, proto bude další nárůst sjednané tarifní složky mzdy i pro rok 2017 o 1,5 %, navíc umocněn navýšením příspěvku zaměstnavatele do penzijního připojištění zaměstnanců, a to z 2 % na 2,5 % vyměřovacího základu a se zvýšenou maximální výší příspěvku z 800 na 1000 korun.

Tato dohoda je dalším z kroků, které navazují na naši podporu technického vzdělávání a činí tak Tatru stále zajímavější v personální oblasti,“ informovala Hana Bobrovská, personální ředitelka TATRA TRUCKS.

Společnost TATRA TRUCKS má aktuálně 900 kmenových zaměstnanců a desítky dalších hledá na klíčové pozice obráběč kovů, elektrikář, automechanik či konstruktér. Průměrná hrubá mzda v podniku činila ke konci roku 2015 téměř 30 tisíc korun.

Tatra_nejdelšíVydáno: 22.prosinec 2015, v Personálie, Výrobci.
Zdroj: Tatra