V Lysé se ukáže Subaru GSR Coupé

Na výstavě Rychlá kola, která se uskuteční na Výstavišti v Lysé nad Labem od 13. do 15. listopadu, se představí Subaru GSR Coupé, kterých je po světě pomálu a v úpravě pro automobilové soutěže s největší pravděpodobností existuje jen jediný unikát.

S tímto skvostem, vyrobeným v roce 1972, se už dvakrát vydala přes oceán posádka Vojtěch Štajf – Vladimír Zelinka. V Mexiku se s ním zúčastnila veteránské rallye La Carrera Panamericana, pořádané jako revival slavného automobilového závodu. A rozhodně nebyla jen do počtu. V letošním nedávno skončeném ročníku obsadila v kategorii Historica A Plus čtvrté místo a loni ji dokonce vyhrála.

Přitom tentýž vůz byl před pár lety pouhým vrakem, který Vojta Štajf objevil ve značně zuboženém stavu na jedné zahradě. Po roční dřině mechaniků se ho však podařilo vypiplat do podoby, v jaké se stane ozdobou letošních Rychlých kol.

Vojta Štajf zavítá na Rychlá kola v neděli 15. listopadu, aby se spolu s dalším účastníkem La Carrery Panamericany , pilotem BMW 2800 CS Petrem Kačírkem, zúčastnil autogramiády.

 Vydáno: 9.listopad 2015, v Motorsport, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: Marek Chvála, Sport-Press