V Holešovicích začala výstava Autoshow

Tiskovou konferencí byla tento čtvrtek zahájena v pražských Holešovicích v pořadí 18. výstava Autoshow. Jediný letošní český autosalón potrvá do 4. října.

„Na výstavišti uvidí návštěvníci celkem 20 premiér, z toho čtyři vozy jsou přivezeny prakticky přímo z frankfurtského autosalonu,“ řekl šéf Incheby Drahomír Medveď.

Nad veletrhem převzalo letos záštitu Sdružení automobilového průmyslu. „Loňský rok nás přesvědčil, že akce má potenciál,“ řekl na úvodní tiskovce ředitel AutoSAP Antonín Šípek. V Holešovicích vystavují převážně lokální dealeři. „Letos se tak děje se silnou podporou importérů,“ doplnil organizátor akce Petr Ehrlich.

Svou produkci i nejnovější modely by mělo představit celkem 45 značek. Očekává se téměř dvacet premiér včetně domácích produktů Hyundai Tuscon a Škoda Superb Combi. Jmenovat lze i další vozy jako jsou Cadillac ATS-V, Escalade, Corvette C7, Ferrari 488 GTB, Ford Mustang, S-Max a Galaxy, Honda H-RV, Jazz a Type-R, Jaguar XF, Kia Cee’d, Lexus RC 200t, Opel Astra a Corsa, Renault Kadjar, Subaru Levorg, Toyota Auris a Avensis, Volkswagen Touran či Volvo XC90, případně sportovní exot VUHL 05.Vydáno: 1.říjen 2015, v Tiskovky, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: TK Autoshow, Erich Handl