Drahomír Medveď

V Holešovicích proběhla Autoshow (fotoreportáž)

Tiskovou konferencí začala ve čtvrtek výstava Autoshow Praha, která otevřela své brány od 22. do 25. září na holešovickém Výstavišti. Přinášíme fotoreportáž z akce!

Kromě prezentace více než čtyřech desítek značek oficiálně zastoupených na českém trhu, které měly představit podobně jako loni na dvě desítky premiér, bylo k dispozici několik desítek testovacích vozů a doprovodný program.

Toyota odhalila nový mode C_HR

Toyota odhalila nový mode C_HR

„Celkem bylo na výstavě k vidění 258 vozidel, dalších nejméně 300 aut se ukázalo v tuningové části,“ uvedl šéf Incheby Drahomír Medveď s tím, že jde o jediný letošní autosalon v Česku.

Autoshow 2016 expozice AMB

Tajemník Svazu dovozců aut Josef Pokorný k tomu dodal: „Pražská Autoshow není výstavou pod patronací SDA, ale přesto je dobré, že se ji podařilo zorganizovat. V příštím roce nicméně chystáme oficiální importérský autosalon v Brně.“

Osobní auta v Průmyslovém paláci

Zatímco na letošní Autoshow je Průmyslový palác věnován výhradně osobním automobilům, které představí multidealeři za podpory dovozců, venkovní plocha bude určena na prezentaci užitkových vozů a k testovacím jízdám včetně offroadového parkuru.

Svou příležitost dostanou i Křižíkovy pavilóny, ve kterých se představí jednak dodavatelé příslušenství a služeb souvisejících s pořízením a provozem automobilů.

V Holešovicích hlavně pražští dealeři

Jediným importérem, který na holešovickém veletrhu přímo vystavuje, je český Mercedes-Benz. Zbylé expozice zajistili dealeři, většinou s podporou dovozce.

Jako poslední podepsal smlouvu Domanský, který připravil expozici Citröenu. Největší expozici má jako vždy v pravém křídle NH Car, který předvádí značky Škoda a Fiat. Vedlejší stánek Fordu připravila Auto Motol Beni. Ve stejné hale je i AutoPalace s Hyundaiem a Louwman s Toyotou.

Autoshow 2016 Toyota C-HR

Střední hala je jako vždy určena prémiovým značkám. Scuderia zde předvádí Ferrari a Maserati, rakouský prodejce se blýskl s Bentleyemi a Lamborghini.

Autoshow 2016 expozice Maserati

Doplnil je Dajbych s Land Roverem, Emil Frey se Subaru, Srba s Alfou Romeo a Jeepem a Bychl s McLarenem.

V levém prozatímním křídle ukazuje renaulty ďáblický Autoavant, Domanský zmíněné citroëny, Bychl značku BMW, Zrucký nissany, Auto Jarov hondy a seaty a společnost Auto Jeremiášová mazdy a značku Mitsubishi.

EkoAuto 2016 představí nabídku CNG vozů

Pilotní ročník v rámci Autoshow Praha zaznamená poprvé akci s názvem EkoAuto, zaměřenou na ekologicky a zároveň ekonomicky šetrné vozy.

„EkoAuto se uskuteční od 22. do 25. září na v Křižíkově pavilonu E na Výstavišti v Praze Holešovicích a první den, 22. září od 14 do 18 hodin, v rámci doprovodného programu může každý přijít se dozvědět veškeré podrobnosti k dotacím a ostatním výhodám vozidel na alternativní pohon,“ upřesnil na tiskovce Petr Ehrlich.

S nápadem pořádat v Praze Autoshow přišel před třemi lety Petr Ehrlich. Na tiskovce hovořil o letošní účasti vystavovatelů v ekologické sekci.

S nápadem pořádat v Praze Autoshow přišel před třemi lety Petr Ehrlich. Na tiskovce hovořil o letošní účasti vystavovatelů v ekologické sekci.

Laická veřejnost, odborníci i obchodníci, budou podle něj mít jedinečnou příležitost si poprvé a na jednom místě získat informace o všech alternativních pohonech vozidel, dotacích i výhodách, porovnat je na jednom místě a vychutnat si zejména širokou nabídku aut s pohony na stlačený (CNG).

Autoshow 2016 expozice Auto PalaceVydáno: 22.září 2016, v Prodejci, Reportáž, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: TK Incheba, Erich Handl