UniCredit Fleet Management hlásí rekordy

UniCredit Fleet Management, který poskytuje operativní leasing osobních a užitkových automobilů, zaznamenalav roce 2015 v České i Slovenské republice rekordní výsledky. Čísla komentuje jednatel Jaroslav Laur.

„Klientům jsme předali celkem 3008 vozidel v České republice a 1504 vozidel na Slovensku. To představuje meziroční růst 245 % na tuzemském trhu a 152 % na Slovensku. Důležité je, že jsme při dynamickém růstu objemu překročili plán i u všech ostatních klíčových ukazatelů. Pro náš úspěch jsou důležití zkušení profesionálové, které máme na klíčových postech a kteří mají bohaté zkušenosti s přechozím působením v oblasti operativního leasingu,“ řekl Jaroslav Laur, jednatel a CEO UniCredit Fleet Management ČR a SR.

Jaroslav Laur

Jaroslav Laur

V roce 2016 plánuje společnosti UniCredit Fleet Management udržet dynamiku růstu nad úrovní růstu trhu operativního leasingu.

„Hlavním zdrojem našeho úspěchu je nový segment privátní klientely a revitalizace našich značkových operativních leasingů,“ doplnil Martin Horský, obchodní ředitel UniCredit Fleet Management.

UniCredit Fleet Management se primárně zaměřuje na malé a střední klienty. Byl jednou z prvních společností, která vstoupila do oblasti operativního leasingu pro soukromé osoby. Právě operativní leasing privátního segmentu zaznamenal v roce 2015 nebývalý boom.

„Na konci minulého roku jsme implementovali novou core aplikaci Navision, která je flexibilnější než její předchůdce a po zapracování změnových požadavků nám umožní zvýšit kvalitu služeb a úroveň komunikace s našimi klienty. Budeme také dál personálně posilovat tým a v rámci integrace sdílet některé činnosti přes hranice se slovenskými kolegy. Kromě toho připravujeme on-line kalkulačku pro značkový operativní leasing, kde si zájemci o tento produkt budou moci snadno a rychle spočítat výši měsíční splátky na jimi vybraný vůz. Další prioritou je větší využití synergií v rámci skupiny, ať už s naší mateřskou společností UniCredit Leasing nebo s UniCredit Bank,“ popsal nám Jaroslav Laur.

Hlavním produktem UniCredit Fleet Management jsou služby full-service leasingu. V kompletním balíčku nabízí servisní služby, výměnu, opravu a uskladnění pneumatik, celoevropskou silniční asistenci, náhradní vozidlo, silniční daň, poplatek za rádio, dálniční známku, komplexní pojištění, přihlášení, odhlášení a prodej vozidla nebo službu pick-up. Tento balíček se upravuje na míru podle potřeb a možností klienta.

 Vydáno: 27.leden 2016, v Finanční instituce, Leasing, Výsledky.
Zdroj: Roman Pavlík