TUkas vydělává, otevře další showroomy

TUkas Group zvýšila podle vlastních informací za prvních šest měsíců 2016 tržby z prodeje nových vozů o 46 %, tržby ze servisu všech společností skupiny o 10 %, tržby za prodeje ojetin stouply o 33 % a hrubý obrat dosáhl hodnoty 1,38 mld.

Jedná se o předběžné, neauditované výsledky.

„Za první polovinu roku prodala skupina celkem 1890 nových vozů, loni jich bylo 1403. To znamená navýšení počtu prodaných vozů o 35 % a navýšení tržeb o 46 %. Ve stěžejních značkách rostl prodej nových vozů skupiny dvojciferným tempem,“ uvedl dealer.

Vozů Škoda se oproti loňským 579 prodalo 883 (nárůst 50 %), vozů Volkswagen skupina prodala včetně užitkových vozů 447 (loni 404, nárůst 11 %), Opelů bylo prodáno 507 (loni 377, nárůst 35 %) a vozů značky Volvo 53 (loni 43, nárůst 20 %). Největším překvapením je však zvýšení objemu servisních prací a to především díky profesionální a velkokapacitně dimenzované lakovně: v první polovině roku zaznamenaly servisy TUkas Group zvýšení tržeb o 10 %.

„Velkou radost máme zejména z narůstajícího zájmu o naše servisní služby,“ říká Petr Lehký. „V servisu jsme zaznamenali růst poprvé po pěti letech,“ dodává Lehký.

I díky akvizicím nových společností v loňském roce patří TUkas Group mezi autorizované servisy nejvyššího počtu značek v České republice (Škoda, VW, Audi, Mercedes, Opel, Volkswagen, Chevrolet a Ford). „Rozsáhlá servisní síť přirozeně doplňuje naši stále se rozšiřující nabídku prodeje nových a ojetých vozů. Věříme, že také díky tomu se k nám zákazníci rádi vracejí,“ dodává generální ředitel TUkas Group.

S nárůstem prodeje a servisní činnosti přichází také růst zisku a skupina proto do konce tohoto roku plánuje otevření nových autosalonů Kia a Renault/Dacia.

Tukas_ilustračníTUkas showroom

TUkasGroup

Působí na českém trhu od roku 1991 a jeho součástí jsou oficiální dealerství a autorizovaný servis značek Škoda, VW a autorizovaný servis Audi a Mercedes-Benz. Do skupiny TUkas Group patří AUTO-STAIGER CZ a.s., který zastupuje značky Opel, Volvo a autorizovaný servis Chevrolet, od letošního roku potom Auto Adámek, autorizovaný servis značek Škoda a Ford a ČSAO Praha – Černokostelecká a.s., autorizovaný prodejce a servis značky Škoda.

TUkas Group je českou rodinnou firmou, její součástí je dále TT-Complex, zabývající se operativním leasingem a dlouhodobým pronájmem vozů. Roční obrat skupiny za rok 2015 dosáhl 2,68 mld. Kč.Vydáno: 30.srpen 2016, v Prodejci, Výsledky.
Zdroj: TUkas