TUkas rozšiřuje portfolio o dvě další značky

Celkový neauditovaný obrat skupiny TUkas meziročně vzrostl o 7,55 % na 2,92 mld. Kč, a to i přes investice do výstavby autosalonů nových značek a modernizace stávajících autosalonů. Skupina TUkas dodala v roce 2016 svým zákazníkům 3.910 nových vozů a 1.202 ojetých vozů.

V loňském roce se podařilo udržet rekordní předloňské prodeje i přesto, že byl v průběhu loňského roku ukončen prodej značky ŠKODA v autosalonech Auto Adámek a ČSAO Praha – Černokostelecká, kterou od letošního roku nahrazují značky Kia a Renault.

Nejvyšší nárůst prodeje, a to o více než 33 %, zaznamenala značka ŠKODA s 1.800 prodanými novými vozy a nejprodávanějším modelem ŠKODA Octavia. Pro značku Volkswagen se rozhodlo celkem 1.010 zákazníků, kdy 833 vozů bylo osobních a 177 užitkových. Prodeje značky Opel dosáhly téměř tisícové hranice s 960 prodanými vozy. V prémiovém segmentu zastoupenou značku Volvo preferovalo 140 nových zákazníků. Objem servisních prací za celou skupinu byl meziročně navýšen o 14,3 %, z čehož největší podíl na růstu tvoří klempířské a lakýrnické práce, kde skupina TUkas díky moderní velkokapacitní lakovně má další potenciál růstu.

„Máme za sebou jeden z nejdynamičtějších roků své existence a rád bych tímto poděkoval všem našim zákazníkům“, říká Jiří Tůma, majitel skupiny Tukas. „A samozřejmě také výkonům našich zaměstnanců, kterých má celá naše skupina již 350“ dodává bratr Miroslav Tůma, majitel skupiny TUkas. „Jsme velice rádi, že i přes tento růst a investiční rozvoj, jsme stále na předních místech zákaznické spokojenosti u námi zastupovaných značek“ doplňují shodně oba.

Do letošního roku vstupuje skupina TUkas s novou korporátní identitou a sjednoceným obchodním názvem. Jednotlivé společnosti skupiny jsou nově: TUkas, TUkas AUTO-STAIGER CZ, TUkas Auto Adámek a TUkas ČSAO.

TUkas showroom

Do skupiny TUkas také patří společnost TT-Complex poskytující operativní leasing a dlouhodobý pronájem vozů. Kromě již dokončené výstavby autosalonu Kia v TUkas Auto Adámek probíhá ještě přestavba autosalonu TUkas ČSAO na autosalon Renault a rozsáhlá modernizace autosalonu Opel a Volvo v TUkas AUTO-STAIGER CZ. V letošním roce rozšíří skupinu TUkas další nejméně jedna nová automobilová značka.Vydáno: 28.únor 2017, v Prodejci, Výsledky.
Zdroj: Tukas