TUkas loni registroval více než 5000 aut

TUkas Group loni registrovala celkem 5152 automobilů (3 972 nových a 1 180 ojetých), což je oproti loňskému údaji 3 110 prodaných vozů nárůst o 66 %. Výsledky komentuje šéf firmy Petr Lehký.

Obchodní výsledky skupiny za rok 2015 představují meziroční nárůst hrubého obratu o 29 %. Celkový obrat skupiny se zvýšil z předloňských 1,95 na 2,68 mld. Kč. Jde o předběžné neauditované výsledky.

Největší zájem zaznamenala značka Škoda s novým modelem Superbu. Nejprodávanější je stále Škoda Octavia, ale velký úspěch zaznamenal také nový Opel Astra.

Co se týká jednotlivých společností skupiny, samotná společnost TUkas, prodejce vozů Škoda a VW, zaznamenala v roce 2015 zvýšení prodejů o více než 15 %. 15% nárůstu dosáhl i AUTO-STAIGER CZ a.s., který prodává vozy Opel a Volvo.

„29% nárůst jsme dosáhli především díky akvizicím nových společností, které se v roce 2015 k TUkas Group připojily. Rozšířením prodejních míst a plánovaným rozvojem prodeje dalších značek chceme nabídnout zákazníkům více a tím si udržet jejich narůstající důvěru a spokojenost,“ komentuje Petr Lehký, generální ředitel TUkas Group.

„V uplynulém roce jsme potvrdili naší pozici bezkonkurenčního leadera mezi dealery Opel a realizovali jsme největší počet objednávek na nový vůz značky Opel v ČR,“ říká Miroslav Procházka, ředitel AUTO-STAIGER CZ a dodává: „Jsme zároveň rádi, že jsme mohli pomoci značce Opel uskutečnit nejúspěšnější rok za posledních 15 let.“

TukaS_CNGflotila

TUkas působí na českém trhu od roku 1991 a jeho součástí jsou oficiální dealerství a autorizovaný servis značek Škoda, VW a autorizovaný servis Audi a Mercedes-Benz. Do skupiny TUkas Group patří AUTO-STAIGER CZ a.s., který zastupuje značky Opel, Volvo a autorizovaný servis Chevrolet, od letošního roku potom Auto Adámek, autorizovaný servis značek Škoda a Ford a ČSAO Praha – Černokostelecká a.s., autorizovaný prodejce a servis značky Škoda.

TUkas Group je českou rodinnou firmou, její součástí je dále TT-Complex, zabývající se operativním leasingem a dlouhodobým pronájmem vozů. Roční obrat skupiny za rok 2015 dosáhl 2,68 mld. Kč.Vydáno: 28.leden 2016, v Prodejci, Registrace, Výsledky.
Zdroj: TUkas