TUkas Group povede manažer z České pojišťovny

Majitelé TUkas Group Tůmovi se rozhodli posílit management společnosti. Do čela firmy nastoupil manažer, který v uplynulých 20ti letech zastával vysoké manažerské pozice ve ŠkoFINu, Škoda Auto a naposledy v České pojišťovně.

Petr Lehký byl jako generální ředitel skupiny TUkas Group pověřen nejprve provozním vedením společností ve skupině, posléze bude jmenován i do statutárních orgánů jednotlivých společností.

Majitelé společnosti se přesunou z výkonných rolí do pozic v dozorčích orgánech, kde se budou zabývat převážně dalším rozvojem skupiny.

Ing. Petr Lehký vystudoval ČVUT Praha obor Strojní inženýrství, je rozvedený, má 4 děti, hovoří anglicky a německy. Dříve pracoval jako ředitel retailu ve společnosti ŠkoFIN, jako vedoucí prodeje pro ČR ve Škoda Auto a Škoda Auto Slovensko, jako ředitel retailu v GE Money Multiservis a naposledy jako náměstek GŘ pro SME v České pojišťovně. Mezi jeho nejoblíbenější volnočasové aktivity patří golf, lyžování a dobrá kniha.

Petr Lehký

TUkas

Působí na českém trhu od roku 1991 a jeho součástí jsou oficiální dealerství a autorizovaný servis značek Škoda, VW a autorizovaný servis Audi a Mercedes-Benz. Do skupiny TUkas Group patří AUTO-STAIGER CZ a.s., který zastupuje značky Opel, Volvo a autorizovaný servis Chevrolet. TUkas je českou rodinnou firmou, jeho součástí je dále TT-Complex, zabývající se operativním leasingem a dlouhodobým pronájmem vozů. Od letošního roce je součástí TUkas Group i další tradiční pražský autosalon Auto Adámek. Roční obrat skupiny za rok 2014 dosáhl 1,95 mld. Kč.Vydáno: 24.září 2015, v Personálie, Pojištění, Prodejci.
Zdroj: TUkas