TUkas Group letos prodal 500 ojetin

TUkas Group nedávno rozšířila své působení akvizicí známého pražského prodejce Auto Adámek. „Díky tomu jsme posílili nejen v prodeji nových vozů, ale také na trhu ojetin,“ chlubí se firma.

Autobazary skupiny, tedy TUkas, AUTO-STAIGER CZ a Auto Adámek, v průběhu prvního pololetí tohoto roku prodaly celkem téměř 500 vozů. „Při nákupu vozu ‚z druhé ruky‘ je pro zákazníka důležitá spolehlivost, bezpečnost, užitná hodnota, dostupnost a především jasný původ a stáří. Průměrné stáří vozů v našich bazarech je 4,5 roku a 80 % z nich má certifikaci výrobce,“ říká ředitel marketingu skupiny TUkas Pavel Kunert.

Právě stářím nabízených vozů se autobazary TUkas významně liší od specializovaných prodejců ojetin, v jejichž bazarech jsou auta průměrně stará 7 let. Autobazary skupiny jsou tedy vhodné hlavně pro zákazníky, kteří hledají kvalitní, zánovní a prověřené vozy s certifikací výrobce.

Jedná se o programy Škoda Plus, Das Welt Auto, Volvo Select a Opel certifikované vozy.

V autobazarech skupiny TUkas je každý den na výběr více než 100 vozů. Mezi nejprodávanější modely patří vozy Škoda Octavia, Opel Insignia a Volvo XC60. „Zajímavé jsou zákaznické preference, zájemci o vozidla menší a střední třídy preferují spíše benzínové agregáty (60%) a světlejší barvy karoserie, u dražších modelů a luxusnějších značek je oblíbený naopak naftový agregát (až 80%) a tmavší odstíny,“ uvedl TUkas.

TUkas

Působí na českém trhu od roku 1991 a jeho součástí jsou oficiální dealerství a autorizovaný servis značek Škoda, VW a autorizovaný servis Audi a Mercedes-Benz. Do skupiny TUkas Group patří AUTO-STAIGER CZ a.s., který zastupuje značky Opel, Volvo a autorizovaný servis Chevrolet. TUkas je českou rodinnou firmou, jeho součástí je dále TT-Complex, zabývající se operativním leasingem a dlouhodobým pronájmem vozů. Roční obrat skupiny za rok 2014 dosáhl 1,95 mld. Kč.

Tukas_stodolaVydáno: 30.červenec 2015, v Autobazary, Prodejci, Výsledky.
Zdroj: Martin Doležal – PR manažer