TPCA hostila soutěž dopravních policistů

Devatenáct soutěžících se v Kolíně utkalo o titul nejlepšího regulovčíka. Dopolední program a vyhodnocení probíhalo v kolínské TPCA, která pro účely soutěže poskytla zázemí včetně testovacího polygonu.

Soutěž probíhala od ranních hodin, kdy dopravní policisté museli prokázat své odborné znalosti a praktické dovednosti a to v písemném testu (pravidla silničního provozu a právní předpisy), jízdě zručnosti a následně v řízení dopravy.

Při jízdě zručností si policisté vyzkoušeli nové vozy Toyota Corolla Touring Sports hybrid, poháněné hybridním pohonem s autonomním dobíjením o objemu 2,0 litru s výkonem 180 koní. V odpolední části, zhruba v pěti minutových intervalech, policisté prokazovali umění řídit provoz na křižovatce ulic Jaselská, Žižkova a Legerova.

Dopravní policisté řidičům řádně zamotali hlavy. O jednotlivých výkonech teoretické a praktické části soutěže rozhodovala odborná komise. Policisté, kteří se umístili na prvním a druhém místě, se kvalifikovali do celorepublikové soutěže regulovčíků.

„Podpora bezpečnosti je naší prioritou, a dlouhodobě na Kolínsku, kde jsme doma, spolupracujeme se všemi složkami integrovaného záchranného systému a městem Kolín na jejím zlepšení“, dodal Tomáš Paroubek, manažer korporátního oddělení.Vydáno: 19.květen 2019, v Doprava, Eventy, ExpressAuto.
Zdroj: TPCA, Tomáš Paroubek