Tatra prodala fleet firmě M-Silnice

Kopřivnická TATRA TRUCKS uspěla ve výběrovém řízení na dodávku 20 sklápěcích vozů pro společnost M – SILNICE, která je členem koncernu MEDIS. Dodávka proběhne v letech 2016 – 2018 prostřednictvím dealera NAPA TRUCKS.

Prvních 6 kusů vozidel na podvozku TATRA PHOENIX Euro 6 v konfiguraci 6×6 dodá Tatra společnosti do konce února 2016. Součástí kontraktu je i tříletá servisní smlouva. Všechna vozidla dodá autorizovaný dealer vozů Tatra NAPA TRUCKS, který kromě standardu servisních služeb nabídl i program školení řidičů či systém sledování a vyhodnocování provozu vozidel.

„Vítězství v tomto náročném výběrovém řízení si velmi ceníme, flotila dvaceti nových tatrovek pro významnou českou stavební firmu je velkým úspěchem pro nás i našeho autorizovaného dealera,“ říká manažer pro klíčové zákazníky TATRA TRUCKS Radek Suk, který vedl jednání o kontraktu.

„Technická kvalita a parametry nabízených vozidel spolu s profesionálním přístupem a korektním jednáním nás v otevřeném výběrovém řízení jednoznačně přesvědčily o výběru kopřivnické Tatry. Byl položen základ spolupráce dvou českých firem, což je z našeho pohledu také výrazně pozitivní aspekt uzavřeného kontraktu,“ konstatuje Ing. Zdeněk Babka, místopředseda představenstva a výkonný ředitel společnosti M – SILNICE a.s.

Vozidla modelové řady TATRA PHOENIX Euro 6 v konfiguraci 6×6 s třináctilitrovým motorem Paccar MX-13, manuální převodovkou ZF EcoSplit a třístranně sklopnou korbou dodávaná ve firemních barvách společnosti M – SILNICE budou využívána nejenom v rámci výstavby silnic, ale budou provozována i na obalovnách a lomech.

TATRA TRUCKS

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku a po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům klienta. 80 procent produkce automobilky je určeno k exportu.

K 31. 12. 2014 zaměstnávala TATRA TRUCKS 845 kmenových zaměstnanců v mateřské společnosti a necelých 500 ve dvou dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kovárenství. V roce 2014 dosáhly tržby 3,7 miliardy Kč a společnost prodala 850 a vyrobila 821 vozidel. Produktivita práce z přidané hodnoty stoupla meziročně o 66 procent. Na konci roku 2014 byl zahájen prodej nové generace vozů TATRA PHOENIX Euro 6.

TATRA PHOENIX Euro6 8x8_01Vydáno: 9.listopad 2015, v Fleety, Zakázky.
Zdroj: Tatra, Kateřina Navarová