Olfin vybuduje do konce roku 2019 vlastní showroom, podobně jako má brněnský Cardion

Stolejda s Veselým otevřeli Volvo v Brně

Investiční skupina kolem Karla Stolejdy a Martina Veselého je při chuti. Nedávno rozjeli prodej Jaguaru a Land Roveru u Prahy, v prosinci 2015 otevřeli v Brně salon značky Volvo AUTO CARDION.

Společníky skupiny kolem zavedeného dealerství Auto Průhonice  jsou Karel Stolejda, Martin Veselý,  investice jim financují bratři Vít a Ivo Nekudovi. Do party patří ještě jednatel Pavel Kolář.

Na brněnském showroomu Volvo nešetřili.  Stejně jako v dalších dealerstvích i zde se budou klienti cítit jako v útulném obývacímu pokoji vybaveném švédským nábytkem. Během své návštěvy mohou ochutnat nápoje podávané ve sklenicích pocházejících ze švédských skláren či za zvuků příjemných severských melodií využít malé pohoštění charakterizující chutě švédské kuchyně.

O všechno se postarají dlouhá léta zkušení a profesionálně vyškolení zaměstnanci showroomu, mimochodem oblečení z dílny švédského návrháře Oscara Jacobssona. Zákazníci mohou sledovat servis svého vozu přes velké prosklenné stěny.

Albion Cras v Čestlicích

Jejich Albion Cars rozjela prodeje Jaguarů a Land Roverů v Čestlicích u Prahy v září 2015. Zaplnili opuštěný showroom Auto Charouz. Jejich projektu důvěřuje i manažer rakouského importu Alexander Vysek:

„Albion Cars vyhrála ve výběrovém řízení, které jsme vypsali na začátku letošního roku. Zájem o prodej v Čestlicích měla snad každá větší dealerská skupina působící v Praze. Na short list se nakonec dostali tři uchazeči. Vybrali jsme si Albion Cars, protože je pro nás zárukou, že dokáže udržet kurs, který jsme si stanovili pro prodeje a servis v Česku. Důležitý také byl fakt, že jde o ryze českou firmu, která nebude podléhat direktivám mezinárodních prodejních skupin,” řekl nám Vysek.

Zleva: Karel Stolejda, Jan Fechtner, Alexander Vysek

Zleva: Karel Stolejda, Jan Fechtner, Alexander VysekVydáno: 7.prosinec 2015, v Design, Investice, Prodejci.
Zdroj: Volvo, Petra Doležalová, archiv Automakers