Startuje Anketa Auto roku 2016 v ČR

Uzavřením nominace automobilů a rozdělením do jednotlivých kategorií pro hlasování veřejnosti byla završena první fáze přípravy dalšího ročníku ankety Auto roku 2016 v České republice. Které vozy splnily podmínky nominace?

MĚSTSKÉ VOZY: HONDA HR-V, HONDA JAZZ, MAZDA2, MAZDA CX-3

NIŽŠÍ STŘEDNÍ TŘÍDA: MINI CLUBMAN, OPEL ASTRA, SUBARU LEVORG

TERÉNNÍ A VELKOPROSTOROVÉ VOZY: AUDI Q7, BMW X1, BMW X6, FORD GALAXY, FORD S-MAX, HYUNDAI TUCSON, KIA SORENTO, LAND ROVER DISCOVERY SPORT, MERCEDES-BENZ GLC, MERCEDES-BENZ GLE/GLE COUPÉ, RENAULT KADJAR, RENAULT ESPACE, SUZUKI VITARA, VOLKSWAGEN TOURAN, VOLVO XC90

SPORTOVNÍ VOZY: AUDI R8, FORD MUSTANG, MERCEDES-AMG GT

STŘEDNÍ A VYŠŠÍ STŘEDNÍ TŘÍDA: AUDI A4/A4 AVANT, BMW 7, JAGUAR XE, SUBARU OUTBACK, ŠKODA SUPERB/SUPERB COMBI

V pondělí 19. 10. 2015 vstoupil 22. ročník ankety Auto roku 2016 v České republice do své další etapy. Od tohoto okamžiku mohou totiž návštěvníci webové stránky www.autoroku.cz bezplatně hlasovat pro svého favorita v každé z pěti kategorií, do kterých bylo 30 nominovaných automobilů rozděleno. Volit je možné také prostřednictvím chytrých telefonů.

Samotná procedura hlasování na www.autoroku.cz je velmi jednoduchá. Navíc není nutné volit ve všech kategoriích. Následně se může každý respondent zúčastnit soutěže o šek v hodnotě 300 tisíc Kč, určený k nákupu některého z nominovaných aut. Ani v tomto případě nejde o nic složitého, je potřeba jen zaslat SMS zprávu s textem AR16 na telefonní číslo 900 06 30. Hlasování i soutěž skončí o půlnoci z 31. ledna na 1. února 2016.

Pro odbornou novinářskou porotu, která bude rozhodovat ve dvoukolové volbě o nositeli titulu Auto roku 2016 v České republice, i pro zástupce partnerů a další VIP osobnosti budou opět připraveny seznamovací jízdy. Jejich centrem bude 10. a 11. listopadu 2015 areál Výstaviště v Lysé nad Labem.

Na stejném místě se naskytne příležitost prohlédnout si nominované automobily i všem fanouškům motorismu. Stane se tak od 13. do 15. listopadu 2015 ve zvláštní expozici v rámci autosalonu Kola. Ve stejném termínu se zde rovněž uskuteční výstava závodních aut a motocyklů Rychlá kola.

Finálovou pětici modelů otestují porotci 13. ledna 2016 na silnicích v okolí Hotelu Zámek Berchtold v Kunicích – Vidovicích nedaleko Prahy.

Vítěz ankety Auto roku 2016 v České republice stejně jako nejlepší v jednotlivých kategoriích hlasování veřejnosti si převezmou ceny během slavnostního vyhlášení výsledků, které se uskuteční 16. února 2016 v Kongresovém sále TOP Hotelu Praha.

Stejně jako loni budou porotci testovat vozy na zámku Berchtold

Stejně jako loni budou porotci testovat vozy na zámku BerchtoldVydáno: 20.říjen 2015, v Ankety, Dovozci, Eventy, Novináři.