Škodovka vyrobila osmnáctimiliontý vůz

ŠKODA AUTO vyrobila osmnáctimiliontý automobil od počátku výroby automobilů v roce 1905. Jubilejní vůz – ŠKODA Superb Combi v barvě bílá Candy – sjel z linky výrobního závodu v Kvasinách.

Stalo se tak za přítomnosti Bernharda Maiera, předsedy představenstva společnosti ŠKODA AUTO, Michaela Oeljeklause, člena představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby, a Jaroslava Povšíka, předsedy odborů KOVO.

Nový předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier využil této příležitosti k tomu, aby si poprvé prohlédl tento východočeský výrobní závod automobilky ŠKODA. „Kvasiny jsou závodem s dlouhou tradicí a vynikajícím týmem zaměstnanců. Okamžitě zde cítíte, s jakým nadšením tu lidé pracují a výrobou automobilů žijí, což dokládá i efektivně realizovaná, příkladná kvalita,“ říká Bernhard Maier a dodává:

„Dnes máme 18 milionů důvodů k tomu, abychom byli hrdí na výkony našich zaměstnanců. Bez nich by byl úspěch značky ŠKODA nemyslitelný.“ „18 milionů vyrobených automobilů je mimořádně vysoké číslo,“ říká předseda Odborů KOVO MB, Jaroslav Povšík. „Toto jubileum působivě ukazuje kompetenci kolegyň a kolegů ve výrobě vozů ŠKODA a také jejich velké nasazení, s jakým se již více než 120 let zasazují o úspěch značky.“Vydáno: 24.leden 2016, v Eventy, Výrobci, Výročí.
Zdroj: Skoda Auto