Škoda v lednu registrovala v ČR 6493 aut

V lednu 2016 bylo v České republice registrováno 6.493 nových osobních vozů značky ŠKODA, což je o 1.439 více, než za stejné obdobní loňského roku, oznámil import. Čísla komentuje jeho ředitel Luboš Vlček.

Na celkovém růstu trhu nově registrovaných osobních vozů v ČR se tak značka ŠKODA podílela z téměř osmdesáti procent. Leden 2016 je tak pro značku ŠKODA na tuzemském trhu v pořadí již 27 růstovým měsícem v řadě bez přerušení.

Tyto výsledky zároveň znamenají, že letošní leden byl pro značku ŠKODA z hlediska registrací nejlepším prvním měsícem od roku 2004, kdy začaly být statistiky registrací zpracovávány aktuální metodikou. ŠKODA v lednu výrazně posílila i tržní podíl, který za první měsíc roku činí 37,1 %, což představuje nárůst o 5 procentních bodů.

Jeden z důvodů k optimismu do dalších měsíců naznačuje trend vývoje nově příchozích objednávek, které v současné době dosahují 7.000 závazně objednaných vozů.

„Do roku 2016 vstupuje celá prodejní a servisní síť ŠKODA v novém hávu. Úspěšně jsme totiž dokončili kompletní modernizaci tuzemské distribuční sítě, což je v této oblasti největší změna, jakou značka za posledních dvacet let doznala,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika a doplňuje:

„Naši zákazníci se mohou těšit nejen na komfortní prostředí nových showroomů, ale také na nové služby a motivovaný personál. Věřím, že si i v dalších letošních měsících spousta českých motoristů najde cestu do jednoho z našich 184 obchodních míst v České republice.“

Luboš Vlček

Luboš VlčekVydáno: 4.únor 2016, v Dovozci, Registrace, Výsledky.
Zdroj: Škoda Auto, Vítězslav Pelc