Škoda testuje v provozu nové SUV

Velké SUV se znakem Škody s názvem Kodiaq se ukáže letos na pařížském autosalonu. V Česku ho zahlédli lidé při testech v reálném provozu. Vůz jezdí maskovaný jako Yeti.

Jde o takzvanou mulu – tedy auto se vzhledem nějakého již vyráběného modelu, pod jehož kabátem je ovšem technika připravovaného auta.

Hlavním rozlišovacím znakem v případě kodiaqu jsou obří vyboulené blatníky. Takové yeti normálně rozhodně nemá. Druhým poznávacím znakem je větší délka, respektive celkové rozměry.

Nové SUV, které bude mít podle neoficiálních zdrojů masku ve stylu třetí generace superbu, se bude vyrábět v Kvasinách. První fotografie automobilka zveřejní v průběhu letních prázdnin. Cena by se podle odhadů měla pohybovat od 650 tisíc korun.

Nové škodovácké SUV bude postaveno na platformě MQB a vycházet bude z Volkswagenu Tiguan. Podobný model bude ve východočeských Kvasinách vyrábět rovněž Seat. Ten by měl dokonce s produkční verzí přijít už letos v březnu, tedy dříve než mladoboleslavská automobilka.Vydáno: 28.leden 2016, v Informace z trhu, Výrobci.
Zdroj: novinky.cz