Škoda pomohla vysadit půl milionu stromů

Od roku 2007 pomohla Škoda v ČR vysadit přes 500.000 stromků. Počet odpovídá počtu nových vozů značky, které byly v letech 2007 až 2014 prodány v Česku. Jubilejní strom vysadili žáci Středního odborného učiliště ŠKODA v závodu v Mladé Boleslavi.

‚Za každý prodaný vůz v České republice jeden zasazený strom’ – projekt s tímto názvem běží již od roku 2007. Dosavadní bilancí tohoto ekologického projektu společnosti ŠKODA AUTO je více než půl milionu nově zasazených stromků ve více než 50 městech a obcích České republiky.

Jak se na advent sluší, je půlmiliontým stromkem stříbrný smrk, který ozdobí hlavní výrobní závod v Mladé Boleslavi. „Péče o životní prostředí v České republice nám, jako domácímu automobilovému výrobci, leží na srdci,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast personalistiky Bohdan Wojnar.

„Projekt ‚Za každý prodaný vůz v České republice jeden zasazený strom’ je velmi úspěšný. Ve společné iniciativě automobilky a jejich zaměstnanců bylo za posledních devět let vysazeno půl milionu nových stromků. Tím společně s našimi zaměstnanci poskytujeme aktivní a pro všechny viditelný příspěvek k trvalému zachování životního prostředí. Každý jednotlivý strom je symbolem úspěchu

Od roku 2007 zvyšuje akce české automobilky podíl zeleně v zemi. Nově vysazené stromky pomáhají městům a obcím v celé České republice. Zvláštní důraz je přitom kladen na regiony, v nichž ŠKODA provozuje své výrobní závody. Jen v letošním roce bylo ve spolupráci s 22 lokálními partnery vysazeno 70.200 nových stromků – více než v kterémkoli roce předtím.Vydáno: 17.prosinec 2015, v Sponzoring, Výrobci.
Zdroj: Škoda Auto