Šéf Opelu Pavel Šilha

Šilha: Opel se vrátil do elitní osmy importérů

Opel se loni v Česku posunul na osmou příčku v pelotonu importérů. Prodejní rekordy komentuje šéf importu Pavel Šilha.

„Vloni jsme v ČR prodali 8506 vozů, což je nejlepší výsledek minimálně od roku 2004, od kdy Svaz dovozců automobilů (SDA) používá oficiální data z Centrálního registru vozidel,“ říká Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel.

Díky dlouhodobě skvělým výsledkům se Opel neustále posouvá žebříčkem značek směrem vzhůru a rok 2015 uzavřel na skvělé osmé pozici v prodejích OA a LUV. Při hodnocení prodejů pouze osobních vozů figuruje Opel dokonce na 6. pozici! Prodejem 8506 osobních a lehkých užitkových vozů Opel v ČR meziročně posílil o téměř 17 %.

Pokud by prodejní statistiky byly očištěny o tzv. reexporty, které u některých značek představují desítky procent z vykazovaných prodejů, figuroval by Opel dokonce na sedmé pozici v prodejích OA+LUV a na páté příčce v prodejích samotných osobních automobilů.

Podle statistik agentury Médea, která připravuje tzv. „očištěné“ statistiky figurují všechny stěžejní modely Opel na čelních místech svých segmentů: „Největší hvězdou je Meriva, která je „dvojkou“ svého segmentu. Mokka, Insignia i Astra si drží výborné páté příčky,“ doplňuje Pavel Šilha. „První výsledky naznačují, že právě nastupující Astra nové generace se skvěle rozjíždí a protože zanedlouho nabídku řady Astra obohatí populární verze kombi, posílí náš bestseller nejenom svoji pozici, ale i pozici celé značky na automobilovém trhu.“

Opel 24 Hodin Cars RVydáno: 11.leden 2016, v Dovozci, Registrace, Výsledky.
Zdroj: Opel, Martin Hejral