Servisní pojišťovna vypsala odměny za nalezení odcizených aut

Český pojišťovací dům Servisní pojišťovna začal vypisovat odměny za pomoc při nalezení odcizených vozidel. 

„Jeden z aktuálních případů, na kterých spolupracujeme s veřejností, je pátrání po odcizeném historickém vozidle, které pojišťujeme v rámci pojištění Classic Vintage,“ řekl Ladislav Samohýl, předseda představenstva Servisní pojišťovny.

Servisní pojišťovna nabízí odměnu 40.000 Kč (1500 eur) tomu, kdo přispěje k nalezení kabrioletu Ford A vyrobeného v roce 1929 (foto). Vozidlo mělo českou registrační značku ‘2AM 8120’ a bylo odcizeno v Praze 15. srpna 2015 v nočních hodinách z ulice Nábřežní. Historické vozidlo bylo odcizeno na zaplachtovaném přívěsu s britskou registrační značkou ‘KD51LHM’ taženém vozidlem Volkswagen Transporter s českou registrační značkou ‘1SK 3082’ bílé barvy.

„S podobnými výzvami o spolupráci se bude Servisní pojišťovna obracet na veřejnost častěji. Věříme, že sdílení na sociálních sítích, informace v mediích i motoristických kruzích pomohou nám a našim klientům v nalezení a navrácení jejich motorových miláčků. Havarijní pojištění ‘All risk’ našim klientům poskytne finanční náhradu ve formě pojistného plnění. Ne každou ztrátu však nahradíte penězi,“ dodal Samohýl.

Ročně je v Česku odcizeno téměř 10.000 vozidel, Policie České republiky vyřeší zhruba každý pátý případ. Nejčastějším terčem zlodějů jsou vozy Škoda, konkrétně modely Octavia, uzavřela Servisní pojišťovna.Vydáno: 4.listopad 2015, v Finanční instituce, Informace z trhu, Pojištění.
Zdroj: autofox.cz