Daniel Bártek

Servind: Bártek střídá jednatele Šilhavíka

Po necelých 18 letech působení ve společnosti Servind odchází z pozice jednatele a ředitele ke konci roku 2015 Lubomír Šilhavík. Jaké jsou příčiny odchodu manažera? Kdo ho nahradí na pozici?

Lubomír Šilhavík nastoupil do Servindu v roce 1998 ještě při svém studiu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Původně zamýšlená brigáda přes letní prázdniny se protáhla na dlouhých a velmi úspěšných 18 let. V Servindu začínal na pozici asistenta manažera divize Příslušenství, od roku 2001 zastával funkci obchodního a marketingového ředitele a v červnu 2010 byl jmenován jednatelem a ředitelem společnosti.

O svém rozhodnutí říká: „V Servindu jsem zažil nádherná a nezapomenutelná léta, Servind se stal a bude i nadále mojí srdeční záležitostí. Hodně jsem se zde naučil, hodně si sebou odnáším a mnoho jsme toho společně dokázali. Servind je progresivní, zdravá a finančně silná společnost. Pracují v ní ti nejlepší odborníci v oboru, skvělí lidé a mí velcí přátelé, a jsem hrdý na to, že jsem mohl být tak dlouho její součástí. Nastal ale čas, kdy si potřebuji chvíli odpočinout, načerpat nové síly, přijmout nové výzvy a následně se vrhnout do další etapy mého profesního života…“.

K odchodu jednatele společnosti se za majitele společnosti vyjádřila Tamara Kotvalová: „Ačkoliv nám Lubošovo rozhodnutí radost neudělalo, zcela ho chápeme a rozumíme mu. Rádi bychom mu touto cestou chtěli ze srdce poděkovat za všechno, co pro Servind vykonal a popřát mu hodně štěstí v jeho dalším životě.“

Novým ředitelem David Bártek

Od 1. ledna 2016 se jednatelem a ředitelem stane Ing. David Bártek. David Bártek pracuje v Servindu od roku 2003 a ve firmě zastával pozice vedoucího oddělení Příslušenství, následně manažera divize Průmyslu a od července 2011 je obchodním ředitelem společnosti. „David má bohaté obchodní i manažerské zkušenosti jak v oblasti autoopravárenství, tak i v průmyslu, a má naši plnou důvěru.“, říká Tamara Kotvalová za majitele společnosti.

SERVIND s.r.o.

 Společnost SERVIND patří od roku 1992 k nejvýznamnějším dodavatelům autoopravárenských laků, příslušenství a vybavení autolakoven v České republice. Prostřednictvím dceřiné společnosti SERVIND SLOVAKIA s.r.o. je od roku 1993 úspěšně zastoupena i na slovenském trhu.

Jako přední dodavatel významným autorizovaným servisům i nezávislým autolakovnám společnost SERVIND spolupracuje převážně s dodavateli, kteří celosvětově určují oborové trendy a přinášejí nejnovější technologie. Exkluzivní zastoupení pro Českou republiku tak má pro prémiové laky německé společnosti Standox, finského výrobce brusiva, leštění a nářadí Mirka, stříkacích a sušicích kabin Lutro a Termomechanica či sušicích robotů, pracujících na revolučním principu katalytické reakce, Symach. V České republice je též největším distributorem stříkací techniky SATA, spotřebního materiálu a vybavení do autolakoven Colad, maskovacích pásek Tesa, mycích systémů Herkules, profesionální chemie a autokosmetiky Flowey, pracovní kosmetiky Evonik a mnoha dalších.

Oblast působnosti společnosti se postupně rozšířila také do oblasti prvovýroby automobilů a subdodavatelského odvětví. V souvislosti s rozšířením sortimentu o široké spektrum průmyslových laků jsou nedílnou součástí struktury klientů i významné průmyslové podniky v oboru kolejových vozidel, strojírenství a nábytkářského průmyslu. V současné době průmyslová divize tvoří již přes polovinu obratu společnosti.

V současné době zaměstnává společnost SERVIND přes 100 zaměstnanců po celé České republice. Dalších 23 spolupracovníků působí v dceřiné společnosti na Slovensku. Společnost je držitelem certifikátu kvality jakosti ISO 9001 a certifikátu pro oblast životního prostředí ISO 14001.

L. Šilhavík

L. Šilhavík

 Vydáno: 21.prosinec 2015, v Dodavatelé, Lakovny.
Zdroj: Servind, Tomáš Cafourek