Šéf pojišťovací skupiny VIG nečekaně končí

Šéf rakouské pojišťovny Vienna Insurance Group (VIG) Peter Hagen (55) kvůli neshodám ohledně strategie podniku na konci roku odstoupí z funkce. Nahradí ho Elisabeth Stadlerová (54), která nyní řídí divizi Donau Versicherung. 

Podle agentury APA se tak poprvé do čela některého z předních rakouských pojišťovacích koncernů dostane žena.

„Kvůli rozdílům v názorech ohledně budoucí strategie a řízení skupiny opustí Peter Hagen 31. prosince funkci předsedy představenstva VIG, a to na základě vzájemné dohody s dozorčí radou,“ uvedla pojišťovna. Hagenova smlouva přitom měla vypršet až v polovině roku 2018.

VIG minulý týden oznámila, že jí hrubý zisk za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně klesl o 60 procent na 175 milionů eur (4,7 miliardy Kč). Důvodem byly nízké úrokové sazby a mimořádné odpisy spojené s počítačovým systémem. Firma také upozornila, že se jí nepodaří dosáhnout plánovaného celoročního zisku.

VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří asi 50 společností v celkem 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje také na pražské burze. V Česku působí VIG prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny a zajišťovny VIG Re.Vydáno: 3.prosinec 2015, v Finanční instituce, Personálie, Pojištění.
Zdroj: roklen24.cz