SDA: pokles zářijových registrací aut nebyl hluboký

Letošní září přineslo přísnější stupeň emisní normy Euro 6 pro výrobce nových aut. Existovala obava, že po srpnovém předzásobení dealerů dojde k propadu jejich prodeje. Jak to dopadlo?

Registrace osobních aut v období leden – září 2019 poklesly meziročně o 8 procent. Celkem bylo registrováno 191 110 automobilů. Září přineslo další meziroční pokles.

„Obavy z velkého zářijového propadu se ale nepotvrdily, devátý měsíc sice přinesl očekávaný propad registrací oproti ostatním měsícům roku, ale nijak hluboký,“ uvedl na tiskovce 3. října tajemník Svazu dovozců automobilů Josef Pokorný s tím, že oproti loňskému září dokonce registrace aut dokonce vzrostly o 8 procent.

Hybridní vozy zaznamenaly nárůst o 74 procent, registrace nových elektromobilů letos vzrostly o 25 procent. „Nárůst v oblasti elektromobilů vypadá vysoký, ale jejich celkové počty v registru vozidel stále nejsou vysoké, jde jen o 586 kusů,“ upřesnil Pokorný.

Žebříčku značek dominuje jako vždy Škoda následovaná Volkswagenem. Na třetí místo pronikl před Dacii korejský Hyundai. „Nárůsty zaznamenaly Renault i Kia, naopak trvale se v tabulce propadá Ford,“ okomentoval tabulky Josef Pokorný.

V TOP 10 registrovaných typů tento rok absolutně dominují škodovky, mezi které se dostaly dva hyundaie a jedna Dacia.

 

 Vydáno: 3.říjen 2019, v Hybridy, Registrace, Statistika.
Zdroj: TK SDA