Saint-Gobain Sekurit v Hořovicích

Saint-Gobain Sekurit hledá lidi pro novou linku

Hořovický výrobce aitoskel Saint-Gobain Sekurit čekají změny. V listopadu 2015 dokončí stavbu nové výrobní linky za 900 milionů korun, která zvýší kapacitu závodu na dvojnásobek.

Generální ředitelka Martina Hasmanová počítá s tím, že v roce 2017, kdy již linka pojede naplno, utrží Sekurit ročně 3,8 miliardy korun. „Letos bychom měli dosáhnout na tržby ve výši 2,6 miliardy korun,“ říká pro srovnání Hasmanová.

Oproti loňskému roku vedení Sekuritu, jejž vlastní nadnárodní koncern Saint-Gobain, nepočítá prakticky s žádným růstem tržeb. Podle ředitelky jsou totiž stávající tři výrobní linky vytíženy na 100 procent. V Hořovicích tak již nezvládají vyhovět vyšší poptávce automobilek po čelních sklech. Výrobcům aut totiž v posledních měsících výrazně přibývá nových zakázek, a to jak z Česka, tak ze zahraničí.

Poptávka posklech roste

„Ozývají se nám producenti především u aut, která se vyrábí ve větších sériích. Poptávka po sklech do těchto aut vzrostla přibližně o šest procent,“ říká ředitelka.

Sekurit si tak musí vypomáhat se svými sesterskými závody v Německu a Polsku. „Řešíme vyšší zájem o naše skla u více zákazníků. Plánujeme nyní interní přesuny, přeskupení výroby a vzájemné výpomoci mezi závody společnosti Sekurit v rámci Evropy,“ potvrzuje Hasmanová.

Nová linka, která začne vyrábět v dubnu příštího roku, sice zdvojnásobí kapacitu hořovického závodu, nicméně vedení firmy bude potřebovat 100 nových zaměstnanců, kteří na ní budou pracovat.

Saint-Gobain Sekurit press conference.

Saint-Gobain Sekurit press conference.Vydáno: 14.srpen 2015, v Autoskla, Dodavatelé, Personálie.
Zdroj: iHNED