SAFINA otevřela prodejnu klenotů v Brně

Společnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, slavnostně otevřela svoji novou prodejnu klenotů v ulici Veveří v Brně.

SAFINA pokračuje v rekonstrukci svých prodejen v České republice. Pobočka v Brně patří mezi klíčové, neboť zajišťuje drahokovové materiály pro zájemce z celé Moravy. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo zrekonstruovat další prodejnu v rámci naší sítě. Naše společnost tak reaguje na stoupající zájem ze strany koncových zákazníků a nabízí jim modernější a pohodlnější prostory,“ říká Viktor Fiala, generální ředitel SAFINA, „díky špičkovému vybavení se navíc urychlí proces výkupu drahých kovů.“ 

Prostor_vykupu

Do prodejny může přijít každý majitel drahokovových předmětů a společnost je od něj po kontrole ryzosti vykoupí. Zákazníci často nosí například poškozené klenoty, zlomky mincí, dentální i klenotnické materiály a odpady apod. Kontrola ryzosti probíhá tradiční metodou karátování. „Zákazník vždy může sledovat ověřovací proces na vlastní oči přes sklo, které odděluje technické pracoviště od hlavní části obchodu,“ vysvětluje Libuše Hladíková, vedoucí prodejny. V rámci analýzy materiálů s obsahem drahých kovů probíhá i homogenizace tavením v indukční peci, jež byla v prodejně nově instalována.

Prostor_nove_prodejny_klenotu_–_mala

Součástí nového obchodu klenotů bude například zakázková výroba šperků, snubních prstenů s vlastní rytinou, zlatnický servis, nabídka učňovských šperků či řetízků dle přání zákazníka. Pro zvýšení zájmu o šperky plánuje SAFINA v nové prodejně klenotů pořádání zajímavých tematických večerů, které přiblíží šperky veřejnosti.

Společnost SAFINA provozuje v České republice šest prodejen klenotnických a dentálních materiálů: Praha (Masná), Praha (Vojtěšská – pracoviště specializované pouze na prodej dentálních materiálů), Brno, Ostrava, Plzeň, Jablonec nad Nisou; a dvě prodejny klenotů: Brno a Vestec (přímo u vstupu do společnosti SAFINA). Nová prodejna v Brně na adrese Veveří 18 bude otevřena každý pracovní den od 7:00 do 15:00, oddělení klenotů od 9:00 do 17:00.Vydáno: 1.prosinec 2015, v Informace z trhu, Investice, Prodejci.
Zdroj: Best Communications