Daniel Harant

Registrace Volkswagenu loni rostly o 30 %

Značka Volkswagen osobní vozy loni podle statistik SDA loni v Česku meziročně udala o 30 % aut více a dosáhla na metu 23 754 registrací. Volkswagen meziročně zvýšit tržní podíl v osobních vozech na 10,3 %.

„V loňském roce byla značka Volkswagen osobní vozy na českém trhu podobně úspěšná jako tým Volkswagen Motorsport s vozem Polo R WRC v mistrovství světa v rallye,“ říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

„Jednička mezi dováženými značkami dosáhla meziročního nárůstu registrací o 30 % – to je jízda na plný plyn! Golf, Passat a Polo zůstávají našimi bestsellery, pouze modely Passat s Polem si oproti loňskému roku prohodily pořadí. Vzhledem k silnému produktovému portfoliu naší značky a silnému zázemí naší prodejní a servisní sítě věřím, že i v roce 2016 nás čeká stabilní růst.“

V roce 2015 bylo v České republice registrováno 23 754 nových osobních vozů Volkswagen oproti 18 281 vozům v roce předešlém, což odpovídá meziročnímu nárůstu o 29,94 %. Volkswagen osobní vozy si upevnil pozici nejprodávanější dovážené značky na českém trhu s celkovým tržním podílem 10,3 %.

VW TouranVydáno: 7.leden 2016, v Dovozci, Registrace, Výsledky.
Zdroj: VW, David Valenta