Niels Kowollik

Prodeje Mercedesu má z Prahy řídit Kowollik

O něco jasněji začíná být ve změnách importérských struktur, které chystá Mercedes-Benz pro země střední Evropy. Kdo bude řídit místní centrálu?

Importy ve střední Evropě by se měly podle dřívějších informací našeho portálu sdružit do jedné organizace řízené z jedné centrály. Ta by měla fungovat v Praze jako jakýsi předsunutý Stuttgart pro střed starého kontinentu. Z hlavního města ČR by pak byly od Nového roku 2016 řízeny importy značky v okolních zemích, tak jako to praktikují i jiné automobilky.

Jasno už bylo na konci listopadu 2015 podle našich zdrojů v personálním obsazení. Centrálu bude z Prahy řídit Polák Niels Kowollik, současný direktor M-B Polsko. Do jeho divize má spadat kromě Varšavy, Česko a Maďarsko.

O šéfovi Mercedes-Benz ČR nebylo delší dobu rozhodnuto. O pozici CEO a ředitele divize osobních vozů dlouho usiloval dosavadní finanční ředitel Ronald Ballhaus. A nedávno se mu podařilo obdržet jmenování. Čeští dealeři to vítají, Ballhaus je zde dobře zavedený a s prodejní síti dobře spolupracuje,“ řekl nám dobře informovaný dealer značky.

Jan Kuhn

Jan Kuhn

Pražský Mercedes-Benz naše informace o chystané restrukturalizaci nepotvrdil ani nevyvrátil: „Předpokládám, že bychom mohli mít o čem informovat zhruba na přelomu roku,“ napsal nám mluvčí firmy Jan Kuhn.

 

 Vydáno: 2.prosinec 2015, v Dovozci, Personálie.
Zdroj: Automakers