Šéf IVG Rudolf Javurek (vlevo) a Petr Táborský (vpravo) ještě v dobách “úsměv proti úsměvu”

Před 10 lety: Táborský dělá kariéru v IVG

O čem psali Autodealers před 10 lety? Od roku 2005 pracoval jako vedoucí oddělení “auto-plus” v tehdejším IVG Petr Táborský. V roce 2006 začal šéfovat značku SEAT. Jaká byla jeho další kariéra?

Petr Táborský po studiu na ČVUT FSI nastoupil do společnosti Škoda Auto, odkud v roce 1997 přešel na pozici oblastního vedoucího prodeje u importéra vozů Volkswagen. Od roku 2005 zastával pozici vedoucího oddělení “auto-plus” společnosti IVG, o rok pozděki přešel k SEATu.

Manažer překvapivě skončil u Seatu v roce 2010. „Já můžu potvrdit skutečnost, že pan Táborský ukončil pracovní poměr 30. září po vzájemné dohodě s vedením firmy. Jeho pozici bude dočasně zastávat Michal Čížek,“ řekl nám tehdy mluvčí IVG Jan Klíma.

Jaké ale byly důvody odchodu? „Důvodem mého konce byly rozdílné představy ředitele firmy Rudolfa Javurka a mě na prodejní politiku. Začalo to tím, že se automobilka rozhodla snížit marže prodejcům. S tím jsem nemohl souhlasit. A koncern to nechtěl řešit,“ řekl nám Táborský. Nakonec se tedy dohodli na ukončení spolupráce.

Petr Táborský dále zamířil do Auto Charouz, kde několik let řídil prodeje značek Jagar a Land Rover. Nyní působí u firmy Hoffman a Žižák, dealera značky Mercedes-Benz.

Petr Táborský exceloval několk let na akcích Cgarouz Auto

Petr Táborský exceloval několk let na akcích Charoz AutoVydáno: 7.prosinec 2015, v Dovozci, Historie, Personálie.
Zdroj: archiv Automakers