Jindřich Nevrla šéfoval v roce 2006 mimo jiné importu Hyundaie. Korejci mu ho ale později sebrali

Před 10 lety: Auto Palace oživil značku Hyundai

Co psal portál Autodealers před 10 lety?  Věnovali jsme se oživení značky Hyundai v Česku. Po skomírajícím Motokovu převzal v roce 2001 dovoz AutoPalace, který vybudoval centrálu pro Hyundai v pražských Butovicích.

V prvním roce své obnovené činnosti Hyundai na českém trhu zvýšila prodejnost osobních vozů o 21 procent a v kategorii užitkových automobilů o 107 procent. To vše ještě při omezené nabídce modelů, neúplné dealerské síti a nepříznivých ekonomických podmínkách toho roku.

Za první čtyři měsíce roku 2006 si pak vůz se značkou Hyundai zakoupilo 2.588 zákazníků. Celkem 2.139 jich zvolilo některý z osobních modelů, dalších 449 pak vůz v užitkové verzi.

2008: import převzala korejská centrála

Jenže čas Auto Palace jako importéra korejských vozů už končil. V roce 2006 se Hyundai rozhodl vybudovat továrnu v Nošovicích a na začátku srpna 2008 převzala nová společnost Hyundai Motor Czech aktivity spojené s distribucí značky Hyundai v České republice.

Představitelé Hyundai Motor Czech tehdy svolali novináře na velkou konferenci do pražského hotelu Internacionál. „Do pěti let chceme být nejprodávanější dováženou značkou,“ řekl nový šéf importérství Zdeněk Fořt.

Hyundai konference 2005Vydáno: 9.prosinec 2015, v Historie, Prodejci.
Zdroj: archiv Automakers