Prague Harley Days 2017 opět v září

Prahu čeká další ročník Prague Harley Days. 1. a 2. září holešovické Výstaviště ožije v duchu americké značky. Prague Harley Days se chystají na svůj čtvrtý ročník. Co bude na programu?

Těšit se je možné například na jízdy v rámci Demo Trucku, které probíhají po oba dva dny, kdy lidé mají možnost vyzkoušet si na vlastní kůži motocykly Harley-Davidson zdarma díky organizovaným vyjížďkám startujícím každou hodinu.

Největší lahůdkou pro všechny jezdce je pak tradiční spanilá jízda, za kterou do Prahy rovněž většina z nich míří. Ta letos startuje v sobotu 2. září v 10:00, kdy od Výstaviště v Holešovicích zamíří do historického centra metropole a poté zpět do Holešovic. Letos poprvé v jejím čele budou moci jet i majitelé historických motocyklů všech značek, motocyklových staveb a přestaveb i jezdci v nejrůznějších maskách. A opravdovou zábavou pak pro jezdce budou i Bikerské hry, které jsou letos poprvé týmové. Tříčlenné týmy o složení jezdec – mechanik – silák proti sobě stanou v jednotlivých disciplínách jako je jízda pomalosti pro jezdce, výměna pneumatiky pro mechaniky a speciální úkol prověřující fyzickou zdatnost pro siláky.

PHD_Harley Hrad

Bezpečnost jízdy na prvním místě

Pořadatelé Prague Harley Days letos výrazně apelují i na bezpečnost jednotlivých jízd, nejen v rámci chování jezdců na silnících, ale i jako prevenci v podobě nulové hladiny alkoholu v krvi. Partnerem všech jízd je tak BESIP, který dbá na bezpečnost silničního provozu, kdy se zejména v posledních letech zaměřuje na motorkáře, jakožto zásadní účastníky silničního provozu, dále společnost Killer Drinks, která jako distributor syceného nealkoholického nápoje pomáhá na přírodní bázi odbourávat zbytkový alkohol, a pokud je řeč o alkoholu, tak chybět nemůže ani společnost Draeger jakožto výrobce profesionálního alkohol testeru.

„Jsme rádi, že se nám podařilo pro Prague Harley Days získat partnery jako BESIP, Killer Drinks a Draeger. Bezpečnost všech návštěvníků Prague Harley Days, ale i ostatních účastníků silničního provozu je pro nás vždy na prvním místě a jen vítáme jakoukoli prevenci, pozitivní příklad a výchovu dalších mladých jezdců ke správnému chování, jak na silnici, tak před tím, než usednou na motocykl. Maximálně si proto vážíme, že nás podpořil jak BESIP, tak společnosti vyrábějící nápoj odbourávající zbytkový alkohol v krvi nebo přesný alkohol tester – to vše k bezpečnosti a správnému chování jezdců výraznou měrou přispívá a rozhodně by to na akci jako je Prague Harley Days nemělo chybět,“ říká Jaroslav Vavřina, organizátor Prague Harley Days a spolumajitel dealerství H-D Praha.

Harley_custom_Praha

Po oba dva dny tak budou mít jezdci možnost nechat si změřit alkohol v krvi, a to jak přímo na stánku Killer Drinks, tak prostřednictvím hostesek při řazení právě na spanilou jízdu i před jednotlivými vyjížďkami v rámci Demo Trucku H-D.Vydáno: 23.srpen 2017, v Eventy, ExpressAuto, Motocykly, Motodealers.
Zdroj: Harley-Davidson, Lenka Netušilová