Stejně jako loni budou porotci testovat vozy ve druhém kole na zámku Berchtold

Porotci otestují auta v Lysé nad Labem

Anketa Auto roku 2016 v ČR pokračuje novinářskými testy kandidátských aut. Seznamovací jízdy s nominovanými vozy se uskuteční v úterý 10. listopadu 2015 v areálu Výstaviště v Lysé nad Labem.

Prvná fáze ankety byla ukončena uzavřením nominace automobilů a rozdělením do jednotlivých kategorií pro hlasování veřejnosti. Které vozy letos kandidují?

MĚSTSKÉ VOZY: HONDA HR-V, HONDA JAZZ, MAZDA2, MAZDA CX-3

NIŽŠÍ STŘEDNÍ TŘÍDA: MINI CLUBMAN, OPEL ASTRA, SUBARU LEVORG

TERÉNNÍ A VELKOPROSTOROVÉ VOZY: AUDI Q7, BMW X1, BMW X6, FORD GALAXY, FORD S-MAX, HYUNDAI TUCSON, KIA SORENTO, LAND ROVER DISCOVERY SPORT, MERCEDES-BENZ GLC, MERCEDES-BENZ GLE/GLE COUPÉ, RENAULT KADJAR, RENAULT ESPACE, SUZUKI VITARA, VOLKSWAGEN TOURAN, VOLVO XC90

SPORTOVNÍ VOZY: AUDI R8, FORD MUSTANG, MERCEDES-AMG GT

STŘEDNÍ A VYŠŠÍ STŘEDNÍ TŘÍDA: AUDI A4/A4 AVANT, BMW 7, JAGUAR XE, SUBARU OUTBACK, ŠKODA SUPERB/SUPERB COMBI

V Lysé nad Labem se naskytne příležitost prohlédnout si nominované automobily i všem fanouškům motorismu. Stane se tak od 13. do 15. listopadu 2015 ve zvláštní expozici v rámci autosalonu Kola. Ve stejném termínu se zde rovněž uskuteční výstava závodních aut a motocyklů Rychlá kola.

Finálovou pětici modelů otestují porotci 13. ledna 2016 na silnicích v okolí Hotelu Zámek Berchtold v Kunicích – Vidovicích nedaleko Prahy.

Vítěz ankety Auto roku 2016 v České republice stejně jako nejlepší v jednotlivých kategoriích hlasování veřejnosti si převezmou ceny během slavnostního vyhlášení výsledků, které se uskuteční 16. února 2016 v Kongresovém sále TOP Hotelu Praha.Vydáno: 9.listopad 2015, v Ankety, Novináři, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: Marek Chvála, Sport-Press