Stejně jako loni budou porotci testovat vozy ve druhém kole na zámku Berchtold

Porotce čekají na Berchtoldu auta i svíčková

Porota 22. ročníku ankety Auto roku 2016 v ČR testuje v úterý 19. ledna na zámku Berchtold pět automobilů, které jdou do finálového klání.

“Na Berchtoldu, nově zrekonstruovaném zámku ve středních Čechách, jsou připraveny testovací okruhy od 10 do 17 hodin. Zajištěno je také zázemí, k obědu nebude chybět tradiční svíčková,” ujistil náš portál organizátor Sport Pressu Jiří Hájek.

Jak bude vypadat následné hlasování porotců? “Ve druhém kole hlasování došlo k úpravě hlasovacího systému odborné poroty. Aby pro vás bylo hlasování co nejjednodušší, připravili jsme excelovou tabulku, která vaše přidělené body počítá a současně pořadí automobilů vyhodnocuje. Pokud budete mít zájem, bude pro vás stále někdo z výboru KMN k dispozici a na změny v systému hlasování upozorní a tabulku předvede,” upozornil předseda organizačního výboru ankety Petr Busta.

Všechny podklady k hlasování včetně doplňkových anket „Ekologické auto roku“ a „Technická inovace“ obdrží porotci bezprostředně po ukončení testovacích jízd do e-mailu. Vyplněné anketní lístky je nutné zaslat šéfovi poroty Tomášovi Hyanovi nejpozději do 31.1.

Celkem 34 porotců přidělilo v prvním kole nejvíce hlasů těmto modelům:

FORD MUSTANG

OPEL ASTRA

SUBARU LEVORG

ŠKODA SUPERB

VOLVO XC90

Slavnostní vyhlášení proběhne 16.2. 2016.

Vítěz ankety Auto roku 2016 v České republice stejně jako nejlepší v jednotlivých kategoriích hlasování veřejnosti si převezmou ceny během galavečera, který se uskuteční 16. února 2016 v Kongresovém sále TOP Hotelu Praha.

Na testovacích jízdách prvního kola pro náš portál zapózovala řada PR manažerů automobilových značek.

Na testovacích jízdách prvního kola pro náš portál zapózovala řada PR manažerů automobilových značek.Vydáno: 19.leden 2016, v Ankety, Média, Novináři.
Zdroj: Petr Busta, archiv