Škoda je tradičním dodavatelem policie, například předloni předala policii flotilu 19 dálničních superbů Ambition 2,0 TSI 4×4 DSG

Policejní tendr: Škoda přebila Hyundai cenou

Komplikovaný tendr na policejní auta zná svého vítěze. Původní soutěž napadl antimonopolní úřad, ministerstvo vnitra vybralo v obnoveném řízení opět domácí Škodu.

Podle antimonopolního úřadu původně zadaná dokumentace na dodávku vozidel za za 2,25 miliardy korun zvýhodňovala domácí Škodu Auto. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže viděl problém v omezení na typ sedan a hatchback, na pětidveřovou karoserii a stanovené rozměry kabiny.

Škodovka nakonec, v rámci třech různých výběrových řízení, upravila svoji nabídku a porazila konkurenční Hyundai.

Škoda podle dostupných informací nabídla nižší cenu, když jí jedno dodané auto přijde na 541.822,27 Kč bez DPH. Nabídka Hyundaie počítala s cenou 610.350,82 Kč bez DPH za jedno vozidlo.

V případě tendru na vozidla pro silniční dohled (dopravní policie) a pro tzv. první sled (pro rychlý zásah na místě činu) se Škoda zúčastnila soutěže jako jediná, jiná značka konkurenční nabídku nepodala. V tomto případě bude výbava aut širší, což znamená i vyšší cenu za jeden kus. Dohromady tak mladoboleslavský výrobce obdržel zakázku na automobily za 500 milionů korun bez DPH.

Škoda se všech tří tendrů zúčastnila s modelem Octavia Combi. Konkrétně jej policii dodá s motorem 2.0 TSI (140 kW) pod kapotou v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG a pohonem všech kol. Automat a čtyřkolka byly policií vyžadovány.

Zajímavostí v tomto směru je fakt, že se automobilka již připravuje na zahájení produkce nové generace Octavie, která by na trh měla vstoupit v roce 2020. Policie ale podle všeho dostane ještě stávající provedení.

Prototypy nové policejní Octavie Combi byly mimochodem představeny minulý týden v Praze. Jde o podobu aut z jiné zakázky, dohody na dodávku 865 aut. Zajímavostí je výraznější světelná signalizace – majáky nově kombinují modrou a červenou barvu, aby houkající vozidla byla v provozu snáze rozpoznatelná. Nechybí ani speciální bezpečnostní rám, chránící auto při nárazu – používán ale bude také pro případně vytlačení unikajícího vozidla.

Ten bude užit na vozech prvosledových hlídek, v jejich výbavě nemá chybět ani schránka pro bezpečné uložení dlouhých zbraní (samopalů) nebo prostor pro další speciální vybavení. Auta dopravní policie naopak budou mít upravený úložný prostor pro laserový měřič rychlosti, platební terminál, defibrilátor, zastavovací pásy a další výbavu.

 Vydáno: 4.říjen 2019, v Výrobci, Zakázky.
Zdroj: auto.cz, archiv