Josef Pokorný

Pokorný odešel z ministerstva do komerční sféry

Dlouholetý ředitel odboru provozu silničních vozidel na ministerstvu dopravy Josef Pokorný opustil v létě úřad. Jaké je jeho nové působiště?

Kariéru Pokorného sledujeme už několik let. Odbor provozu silničních vozidel má na starost mimo jiné registraci vozidel, jejich schvalování a kontrolu vozidel v provozu.

Odbor agend řidičů zajišťuje kromě správního řízení v této oblasti také například autoškolství a legislativu týkající se pravidel na pozemních komunikacích.

Pokorný v něm působil celkem 19 let, z úřadu už ale jednou odešel za ministra Víta Bárty. Působil poté jako nezávislý konzultant.

Nová kariéra v TÜV Nord

Letos v létě se rozhodl ze svého postu odejít podruhé. „Důvody byly dva. Po devatenácti letech úředničiny jsem cítil potřebu změny a také jsem nebyl spokojený s neustálými změnami ve vedení a nekoncepčností dopravní agendy,“ řekl našemu portálu Josef Pokorný.

Nyní je zaměstnancem společnosti TÜV Nord, kde zastává pozici ředitele odboru dopravy. „ Zabývám se tu problematikou STK, ale také třeba poutáním nákladů a zajišťováním technické způsobilosti vozidel,“ řekl nám Pokorný.Vydáno: 12.říjen 2015, v Doprava, Kariéra, Personálie.
Zdroj: Automakers, archiv, Josef Pokorný