Pojišťovna Direct v pololetí vydělala 13 milionů

Pojišťovna Direct, která se do června jmenovala Triglav, vytvořila v letošním 1. pololetí zisk 13 milionů Kč. Ve stejném období loni vykázala ztrátu téměř 20 milionů Kč. Za celý letošní rok směřuje k zisku 30 milionů Kč, řekl novinářům ředitel pojišťovny Pavel Řehák.

Převzetí pojišťovny dokončila investiční skupina VIGO Investments počátkem června. Pojišťovna patří na českém trhu mezi menší.

“Původní pojišťovna Direct vstoupila na český trh v květnu 2007 s nabídkou pojištění majetku prostřednictvím telefonu a internetu. V červnu 2012 se ale z trhu zcela stáhla, důvodem byly podle tehdejšího vyjádření pojišťovny nepříznivé podmínky na českém pojistném trhu. Ty prý neumožnily docílit dostatečné velikosti a ziskovosti v přijatelném časovém horizontu pro vlastníka, britské pojišťovací skupiny RSA.

Pojišťovna Direct, která s původní značkou nemá nic společného, se na český trh v roce 2015 vrací podle Řeháka ve zcela novém kontextu. Jde o vícekanálovou pojišťovnu, jež nespoléhá pouze na on-line prodej, ale využívá i další kanály jakou jsou pojišťovací makléři a vlastní pobočky.

Triglav pojišťovna vznikla v roce 2000 z původní Všeobecné pojišťovny, kdy v ní její akcionář, mateřská společnost Zavarovalnica Triglav ze Slovinska, získala stoprocentní podíl. Působení pojišťovny v Česku se dostalo do nové fáze v říjnu 2014, když byla prodána skupině VIGO Investments.”Vydáno: 13.říjen 2015, v Pojištění, Výsledky.
Zdroj: denik.cz