Analýzu pro ÚAMK zpracoval bývalý ředitel sekretariátu Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek (vlevo). Na archivní fotografii s bývalým tajemníkem SDA Pavlem Tunklem a ředitelem služby dopravní policie Policejního prezídia ČR Tomášem Lerchem

Partneři ankety Auto roku 2016 testovali stroje

Druhým dnem pokračovaly ve středu 11. listopadu na Výstavišti v Lysé nad Labem seznamovací jízdy s vozy, nominovanými do ankety Auto roku 2016 v České republice. Tentokrát za jejich volanty usedli partneři ankety a další VIP osobnosti.

Na ploše, na níž automobily parkovaly, panoval již od časného dopoledne čilý ruch. Většina hostů maximálně využila příležitost vyzkoušet si i modely, pro které platí v plném slova smyslu označení exkluzivní. Stejně tak však byly v plné permanenci praktická rodinná auta a stále populárnější offroady a velkoprostorová vozidla.

Ve svém nabitém programu si našel čas k návštěvě seznamovacích jízd i ředitel služby dopravní policie Policejního prezídia ČR plukovník Ing. Tomáš Lerch. V doprovodu tajemníka Svazu dovozců automobilů Ing. Pavla Tunkla a ředitele sekretariátu Sdružení automobilového průmyslu Ing. Antonína Šípka si prohlédl jednotlivé vozy, přičemž se zvláště zajímal o do nich instalované bezpečnostní systémy. Podle jeho slov jde totiž o důležitý prvek, který výrazným způsobem pomáhá zmírnit následky dopravních nehod.

Šanci vyzkoušet si některý z nominovaných automobilů si nenechal ujít ani generální ředitel společnosti Construct Jiří Dufek

Šanci vyzkoušet si některý z nominovaných automobilů si nenechal ujít ani generální ředitel společnosti Construct Jiří DufekVydáno: 12.listopad 2015, v Ankety, Eventy.
Zdroj: Marek Chvála, Sport-Press