OSRAM a Varroc vyvinuli matrixy pro Jaguar

Inteligentní matrix moduly se silikonovými čočkami se budou montovat do nového Jaguaru E-PACE. Vyvinul je  OSRAM ve spolupráci s Varroc Lighting Systems. Průběžná, inteligentně regulovaná distribuce světla na silnici umožňuje řidiči včasné rozpoznání nebezpečí, aniž by přitom oslňoval provoz v protisměru.

Díky inovativním silikonovým čočkám OSRAM s dlouhou životností mohli návrháři vytvořit obzvláště malý a kompaktní pixelový LED systém a pokračovat tak v trendu k plochým, úzkým světlometům.

„Jako lídr na světovém trhu v oblasti automobilového osvětlení přinášíme společně s Jaguar Land Rover poprvé na silnici osvětlení automobilů SMARTRIX a znovu tak prokazujeme svou inovační sílu,“ vysvětluje Hans-Joachim Schwabe, CEO Specialty Lighting u společnosti Osram. „Díky našemu 20 pixelovému LED systému osvětluje nový E-PACE jízdní pruhy optimálně a vytváří vynikající světelné podmínky.“

Malé rozměry a maximální světelný výkon

Ačkoliv v noci jezdí po silnicích obvykle méně vozidel, riziko nehod se ve srovnání s dobou ve dne nadprůměrně zvyšuje. Jedním z rozhodujících důvodů jsou omezené podmínky viditelnosti. Oslňující světlo světlometů ostatních účastníků silničního provozu dává navíc mnohým řidičům zabrat. Proto je vylepšená osvětlovací technika klíčem ke zvýšení bezpečnosti jízdy za soumraku a ve tmě. Neoslňující dálkové světlo Jaguaru E-PACE zajišťuje automatické a zlepšené rozložení světla na jízdní dráze, aniž by přitom oslňovalo protisměrný provoz.

To umožňuje kamera v čelním skle v kombinaci se softwarem pro zpracování obrazu a inteligentní osvětlovací technikou. S automatizovanými LED matrix světlomety je úmorné zapínání a vypínání dálkového osvětlení zbytečné a komfort jízdy se zvyšuje. V každém světlometu jsou integrovány dva moduly Osram SMARTRIX s celkem 20 pixely. Každý modul SMARTRIX obsahuje deset LED Oslon Black Flat od společnosti Osram Opto Semiconductors. LED se vyznačují vysokým světelným výkonem i při vysokých proudech, homogenním rozložením svítivosti a tepelnou stabilitou. Poprvé jsou moduly Osram vybaveny silikonovými čočkami s dlouhou životností, které navzdory velmi úzkému konstrukčnímu provedení garantují maximální světelný výkon.

Osram_SMARTRIX Module

Nová kapitola inteligentního osvětlení automobilu

Velkou výhodou nového modulu SMARTRIX jsou novátorské silikonové čočky s dlouhou životností, s nimiž lze vytvořit obzvláště malý a kompaktní systém světel. To dává výrobcům automobilů a světlometů velkou volnost při vývoji vnitřní optiky a umožňuje mnoho nových tvarů světlometů. Návrháři tedy mohou na minimálním konstrukčním prostoru realizovat inovační funkce a zároveň zachovat trend k plochým, úzkým světlometům. Systémy SMARTRIX první generace od společnosti Osram jsou od této chvíle integrovány do nového Jaguaru E-PACE.

 Vydáno: 10.říjen 2017, v Dodavatelé, Novinky.
Zdroj: Osram