Na Tomáše Zahela jsme dosud byli zvyklí od Opelu

Opel předvedl porotcům novou Astru

Manažeři Opelu uspořádali ve čtvrtek 5. listopadu národní premiéru nové Astry. Po dopolední tiskovce v resortu Black Bridge v Dolních Počernicích následovala prezentace vozu porotcům ankety Auto roku 2016 v pražském restaurantu Bastion.

Podle obchodního ředitele importu Andreje Barčáka se bude Opel Astra prodávat ve 4 výbavových verzích od 319.900 Kč za verzi s atmosférickou zážehovou čtrnáctistovkou dostupnou od ledna 2016.

„Rád bych upozornil i na další motory, například přeplňovaný litrový tříválec nebo nejsilnější šestnáctistovku. Už základní verze bude mít solidní výbavu zahrnující například 6 airbagů, manuální klimatizaci, audio, dálkové zamykání nebo LED denní svícení,“ upřesnil Barčák.

Andrej Barčák

Andrej Barčák

„Letošní verze Astry je o 200 kilogramů lehčí než její předchůdce a nabízí takové fičurky, které jiné vozy této kategorie nemají. Patří mezi ně třeba masážní sedadlo, infotainment nové generace nebo světla Intellilux LED Matrix,“ doplnili manažeři značky Martin Hejral a Tomáš Zahel.

Gala v Bastionu

Nová světla pak na večerní prezentaci přiblížil šéf importu Pavel Šilha: „Jejich základem je osm diod pro dálková světla, jež matrixový systém automaticky ztlumuje při potkání jiného vozu. Nová Astra tak může prakticky stále jet se zapnutými dálkovými světly,“ řekl Šilha.

Pavel Šilha a Martin Hejral novinářům názorně předvedli funkčnost sofistikovaných světel IntelleiLux LED Matrix nové Astry.

Pavel Šilha a Martin Hejral předvedli funkčnost sofistikovaných světel IntelleiLux LED Matrix nové Astry.

Vrchol nabídky nové Astry představuje linie Innovation za 419.900 Kč. Ve standardu je například automatická dvouzónová klimatizace, elektronická parkovací brzda nebo bezklíčové odemykání a startování. Tato verze už navíc neklade jakákoliv omezení při výběru příplatkových prvků – za 35.000 Kč proto dostanete kožené čalounění sedadel včetně Zimní sady 2 (vyhřívání předních i zadních sedadel, vyhřívání volantu, 2x USB vzadu, elektrická parkovací brzda) a za rozumných 7.000 Kč máte dvoubarevná 18“ litá kola (platí i pro Dynamic). Ani na opačném konci nabídky nicméně není draho – prozatím vrcholná vznětová šestnáctistovka o výkonu 100 kW (později přibude i biturbo se 118 kW) vychází v kombinaci se šestistupňovým automatem na 549.900 Kč.

Do poloviny příštího roku si však musíme počkat na systém Opel OnStar přinášející vysokorychlostní internetové připojení, vzdálené služby (například možnost nastavení navádění navigace prostřednictvím telefonického hovoru s asistentem) nebo automatické přivolání pomoci v případě, že se při nehodě aktivují airbagy. OnStar je zatím dostupný v 13 zemích Evropy.

Opel Astra Bastion 2015Vydáno: 6.listopad 2015, v Ceny novinek, Dovozci, Novináři, Tiskovky, Večírky.