Opel má 100 000 objednávek na Crossland X

Rok od prvního otevření objednávkových knih si více než 100 000 zákazníků z Evropy zvolilo model Opel Crossland X. Model sdílí architekturu s Citroënem C3 Aircross, oba vozy jsou vyráběny v továrně Opelu ve španělské Zaragoze.

„Díky vyspělým technologiím, jako jsou např. ergonomická přední sedadla AGR, unikátní v tomto segmentu, hraje Crossland X klíčovou roli v naší produktové ofenzívě,“ říká Peter Küspert, ředitel automobilky Opel odpovědný za prodej a marketing. Crossland X byl prvním produktem společného vývoje PSA a Opelu, který byl zahájen v roce 2012.

Crossland X nabízí celou škálu asistenčních systémů, jako je například systém sledující únavu řidiče nebo systém varování před nechtěným vyjetím z jízdního pruhu i před čelní kolizí (s detekcí chodců a samočinným nouzovým brzděním), výkonné LED světlomety nebo couvací kamera s úhlem záběru 180 stupňů.

Opel Crossland se v Česku poprvé ukázal v hostivařských atelierech

Opel Crossland se v Česku poprvé ukázal v hostivařských atelierech

Crossland X je poháněn účinnými vznětovými, zážehovými a LPG motory o objemu od 1,2 l do 1,6 l o výkonech 55 kW/75 k až 96 kW/130 k, které jsou propojeny s pěti a šestistupňovými manuálními převodovkami, nebo se šestistupňovou automatickou převodovkou.

New Opel X family member: Grandland X

Crossland X je třetím členem „rodiny X“ značky Opel, do které dále patří robustní Mokka X a Grandland X.Vydáno: 13.březen 2018, v Statistika, SUV.
Zdroj: Opel