O autosalonu v Brně se zatím nejedná

Brněnský Autosalon se letos opět neuskutečnil. „O případném ročníku 2016 zatím žádná jednání neproběhla,“ řekli našemu portálu zástupci SDA.

Brno se letos stejně jako loni neuskutečnilo. Důvody komentoval generální ředitel Veletrhů Jiří Kuliš.: “Veletrhy Brno od pořádání ustoupily, protože nechtějí pořádat výstavu, která bude pro návštěvníky zklamáním,” uvedl Kuliš.

O účast letos měly zájem jen značky s největším podílem na trhu, tedy Škoda Auto či Volkswagen/Seat a Ford. “Nechceme organizovat Autosalon bez podpory svazu a většiny dovozců. Nechceme zklamat návštěvníky, kteří očekávají výstavu na standardní evropské úrovni s účastí většiny značek, které jsou přítomné na českém automobilovém trhu. Na Autosalonu mají výrobci prezentovat nové technologie a novinky. Lidé nechtějí vidět jen výstavu, jakou uvidí na parkovišti,” řekl Kuliš.

Podle Svazu dovozců automobilů byla potřeba účast alespoň 15 značek. „O ročníku 2016 zatím na půdě SDA žádná jednání neproběhla.,“ řekl tento týden na tiskovce na dotaz našeho portálu svazu předseda rady ředitelů František Neuman. Podle jeho slov se ale o případnou podporu zajímá výstaviště PVA v pražských Letňanech.Vydáno: 6.říjen 2015, v Dovozci, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: TK SDA, Erich Handl