Světová premiéra Superbu v Praze: jaro 2015

Nový Superb startuje produkci v Číně

Čtyři měsíce po prodejní premiéře v Evropě přijíždí nyní nová Škoda Superb na čínský trh. V následujících letech chce Škodovka zvýšit prodej v Říši středu na více než půl milionu vozů dodaných ročně zákazníkům.

„Uvedení nového vozu ŠKODA Superb na náš největší jednotlivý trh v Číně je důležitým milníkem pro značku a zdůrazňuje naše růstové ambice v Číně,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast prodeje a marketingu Werner Eichhorn.

„Nová ŠKODA Superb ukazuje, že design a emocionalita našich automobilů nabývají nového významu. Tímto ofenzivním zaměřením chceme v Číně získat nové zákazníky a v příštích letech dále posílit naši pozici na trhu,“ dodal Eichhorn.

Od uvedení na trh v roce 2009 bylo čínským zákazníkům dodáno přibližně 218 000 vozů Superb. Nový špičkový model ŠKODA pro Čínu sjíždí z linky v závodě Shanghai Volkswagen (SVW) v Nan-ťingu. Dalšími závody SVW, ve kterých se vyrábějí modely ŠKODA pro čínský trh, jsou An-tching (Šanghaj), I-čeng a Ning-po.

SVW od vstupu společnosti ŠKODA AUTO na čínský trh v roce 2007 se značkou úzce spolupracuje při jejích aktivitách. Od té doby dodala ŠKODA v Číně více než 1,5 milionu vozů a postupně rozšířila svou modelovou paletu na čínském trhu. V roce 2014 na čínském trhu bylo dodáno 281 400 vozů. To odpovídá téměř čtvrtině celkového odbytu značky.

 

 Vydáno: 2.listopad 2015, v Výrobci.
Zdroj: Škoda Auto