Nová CNG plnicí stanice v Praze Podbabě

V České republice funguje již 95 veřejných plnicích stanic na stlačený zemní plyn (CNG). 1. října zahájila pro motoristy provoz nová CNG stanice v Praze Podbabě (u Auto Podbabská) společnosti VEMEX.

Slavnostní otevření proběhlo 22. září. Stanice s dvěma výdejními stojany nabízí klasický zákaznický standard jako při tankování benzinu či nafty a bude otevřena pro osobní vozy 24 hodin denně. V Praze je to již 11. CNG stanice.

„Společnost VEMEX je letos jedním z lídrů ve výstavbě plnicích stanic CNG a toto je již naše 13. veřejná stanice v ČR. V příštím roce plánujeme otevřít i první LNG stanici,“ říká Hugo Kysilka, marketingový ředitel VEMEX.

„Na stlačený zemní plyn (CNG) u nás jezdí už téměř 12 tisíc vozů, což je o více než 3 tisíce více než na začátku letošního roku a už v říjnu by mohla být v ČR v provozu první stovka plnicích veřejných CNG stanic,“ uvádí Hugo Kysilka z Vemexu. Nejčastějším důvodem pořízení CNG vozidel je velké snížení nákladů na provoz. Cena CNG je zhruba poloviční oproti benzinu či naftě.

Provozovatel: VEMEX s.r.o.

Technologie: Bonett, kapacita kompresoru 140 kg, 2 výdejní místa

Otevírací doba: NON STOP

Platební způsoby: bankovní karty, plynárenské karty.

Cena CNG: 25,90 Kč/kg

GPS souřadnice: 50.1139714N , 14.3921733 E

 Vydáno: 1.říjen 2015, v Alternativní pohony, Čerpadla CNG/LPG, Ekopaliva.
Zdroj: ČPS